VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Zebedani’de son aşama

Suriye ordusu ve Hizbullah’ın Zebedani operasyonlarında son aşamaya geldiği bildirildi.

Zebedani’de son aşama
Zebedani’de son aşama

YDH- El Alem televizyonu, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın Zebedani kentini silahlı gruplardan tamamen kurtarma aşamasına geldiğini bildirildi.
Zebedani’deki çatışmalarla ilgili yeni durumun silahlı gruplara ait tüm mevzilerin artık Suriye ordusu ve Hizbullah’ın ateş menzilinde bulunması
olduğunu belirten el-Alem televizyonu muhabiri Darin Fadıl, Suriye ordusunun kentin silahlı gruplardan temizlenen bölgelerine yeni güç konuşlandırdığını ve silahlı grupların alanının giderek daraldığını bildirdi.
Haberde Cisr mahallesinin, ana ve tali yolların ve kilise de dahil olmak üzere birçok binanın Suriye ordusu ve Hizbullah tarafından silahlı gruplardan temizlendiğinin belirtildiği haberde silahlı grupların ölen militanlarının cesetlerini, ağır silahlarını ve patlayıcılarını bırakarak başka yerlere kaçtıkları bildirildi.
Suriyeli askeri yetkililer, öldürülen çok sayıda teröristin yanı sıra çok sayıda militanın da Suriye ordusu ve Hizbullah’a teslim olduğunu söyledi.
El Alem televizyonu, silahlı grupların Zebedani’de 1 kilometrelik bir alanda sıkışmış olduğunu bildirdi.
El Alem Muhabiri Mazin Salmo ise haberinde Zebedani’nin Suriye ordusu ve Hizbullah tarafından kontrol altına alındığı ve silahlı grupların Madaya bölgesine doğru çekildikleri yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.
Mazin Selmo, haberinde Suriye ordusu ve Hizbullah’ın Zebedani’deki ilerleyişinin sürdüğünü ve silahlı grupların etrafındaki halkanın giderek daraldığını söyledi.
Kentin Cisr mahallesinin kontrol altına alınması sırasında 50 kadar militanın öldürüldüğünün belirtildiği haberde militanların kentteki hareketinin sınırlandığı bildirildi.
Kaynak: www.ydh.com.tr/HD14127_zebedanide-son-asama.html

Yorumlar