VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Yazar Ol

Haber – Yazı – Makale – Video Haber – Şiir – Öykü v.b. Gönderiniz.

Yazılarınız kontrol  sonrası Vatan Postası’nda yayınlanacaktır.

Vatan Postası Yazı Gönderme Koşulları : (Aç Oku /Kapat)
Vatan Postası Yazı Gönderme Koşulları :
 
Vatan Postası‘nda yayınlanacak eserlerin ( Yazı,Şiir,Öykü,Haber,Video, vs.vb.) Vatan Postası’nda yayımlanabilmesi için aşağıdaki koşulları sağlanması gerekmektedir.
 
  1. Vatan Postası , çeşitli üretimlerin yayınlandığı gönüllü kollektif bir oluşumdur.
  2. Vatan Postası’nde yayınlanacak eserleri ( Yazı,Şiir,Öykü,Haber,Video, vs.vb.) kesinlikle yazarların kendisine ait olması gerekmektedir. Başkasına ait yazı ve görseller eser sahibinin izni alınarak yayınlanabilir.
  3. Vatan Postası Yazı Kurulu, yayınlama veya yayınlamama durumunu açıklamakla yükümlü olmamakla birlikte;gerekli durumlarda açıklayabilir. Yayınlanmamış bir içerik ancak düzeltilirse yayınlanabilecektir.
  4. Yazı içerisinde farklı metaryellerin ve alıntıların referansı belirtilmesi zorunludur. Aksi halde intihal olur.İntihallerin sorumluluğu her koşulda yazara aittir. Vatan Postası sadece hukuki sorumluluğun eser sahibine ait olduğunu bildirmekle yükümlüdür.
  5. Vatan Postası‘nda yayınlanacak eserleri ( Yazı,Şiir,Öykü,Haber, vs.vb.) gönderenler yazılarının dergi, kitap ve yıllık gibi matbu olarak yayınlanmasına da izin vermiş sayılırlar.
  6. Vatan Postası, kâr amacı gütmeyen sürdürebilir kolektif bir oluşum olduğu için telif ödeyememektedir. Ama telif haklarına saygısını, eser sahiplerinin teliflerini yukarıda belirtilen maddelerle koruyarak yerine getirmeyi amaçlamaktadır.
  7. Yayınlanan yazıların ve görsellerin telif hakkı eser sahibine ait olmakla birlikte, Vatan Postası’nda yapılan alıntılarda , Vatan Postası adı verilmeli veya yazının bağlantısı tıklanabilir bir şekilde eklenmelidir. Vatan Postası adı , her türlü içeriği anılmadan yapılan alıntılarda Vatan Postası’nın her hakkı saklıdır.
  8. Vatan Postası‘ne , gönderilen eserlerde bir kişiye, bir kuruma ya da bir devlete yönelik herhangi bir suçlama varsa yazarın resmi bir belgeyle veya matbu bir eserle bu suçlamayı destekleyebilmesi gerekir. Destekleyemediği takdirde Vatan Postası’nda yayınlanamaz. Yayınlanmış eserlerde dikkatten kaçmış, temelsiz bir suçlamayla karşılaşılırsa Vatan Postası , sorumluluğun eser sahibine ait olduğunu bildirmekle yükümlü olduğunu tekrar belirtir.
a) Tüm Yazılı-Görsel İçeriklerde Dil,Din,Irk,Cinsiyet, v.s.,v.b. konularına hassasiyetle ile yaklaşılmalıdır.
b) Tüzel ,Gerçek Kişi veya herhangi bir kuruma hakaret niteliği taşımamalıdır.
c) Yazılı ve Görsel içerik ne olursa olsun bireyi ve topluluğu küçük düşürücü,rencide edici ve küfür içeren temelsiz içerikler yayınlamayacaktır.
  • Gönderilen eserlerde bir kişiye, bir kuruma ya da bir devlete yönelik herhangi bir suçlama varsa yazarın resmi bir belgeyle veya matbu bir eserle bu suçlamayı destekleyebilmesi gerekir. Yayınlanmış eserlerde dikkatten kaçmış, temelsiz bir suçlamayla karşılaşılırsa Vatan Postası sorumluluğun eser sahibine ait olduğunu bildirmekle yükümlü olduğunu tekrar belirtir.
Vatan Postası‘ne, Metin, bir haber, makale, röportaj, nasıl anlatımı vs.yazı ve görsel gönderen herkes bu maddeleri peşinen kabul etmiş sayılır. Daha sonra yapılacak itirazlar kabul edilmeyecektir.
 
Metin, Türkçe yazım kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.
 
 
Vatan Postası Sözleşmesi
 
Makale, haber, röportaj, nasıl anlatımı vs. (bundan sonra metin olarak ifade edilecektir) formatındaki bu metnin Vatan Postası’de yayımlanmasıyla,
Metnin ve içerisindeki görsellerin Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0) lisansıyla lisanlandığını Metnin ve içerisindeki görsellerin yayımlandıktan sonra silinmesi üzerine talepte bulunmayacağımı Metin ve içerisindeki görsellerden kaynaklanan yasal sorumlulukların bana ait olduğunu
kabul ederim.
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.
Yazıya ekleyeceğiz resim/fotoğraf varsa , Lütfen yüklenecek resimlerinizi seçin.