VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro : Venezüella, emperyal tehditlerden korkmuyor

Muhalif liderin kendisini ”geçici devlet başkanı” ilan etmesi sonrası gerilimin tırmandığı Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro‘dan açıklama geldi.

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti başkanı Nicolás Maduro, devrimci güçlerin herhangi bir emperyalist tehdit tarafından korkutulmayacağını, aynı zamanda Venezüella halkının çıkarlarını koruma konusundaki kararlı oolduklarını söyledi.

“Hiçbir şey bizi korkutmuyor, çünkü Venezüella’nın kahramanları için, Venezüella geleceği için hayatımızı vermeye kararlıyız. Savaşmaya kararlıyız ”dedi.

Maduro: Darbeyi bozguna uğratacağız. ABD ile diplomatik ilişkilerimizi kestik ama diğer ilişkilerimiz devam edecek . Venezüella halkını ülkenin egemenliğini savunmak ve barışı ve sükuneti korumak için sokakları harekete geçirmeye çağırdı.

Abd’de İlişkiler

Maduro, “ABD ile ilişkilerimiz çok yönlü. Biz, ABD hükümeti ile diplomatik ve politik ilişkilerimizi kestik. Ancak diğer ilişkilerimiz devam edecek. Eğer patates almak isterlerse, patates satarız. Petrol almak isterlerse petrol. Eğer hiçbir şey satın almak istemezlerse de satmayız” yanıtını verdi.

Venezuela’nın Ankara Büyükelçiliği Açıklamasında:

“ABD hükümeti tarafından Venezuela halkına karşı uygulanan daimi ve adil olmayan yaptırımların sonucunda, emperyalist çıkarlara hizmet eden güdümlü hükümetlerin, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetinin meşruiyetini baltalamak ve bununla uluslararası hukuk ve bir arada yaşama kuralları dahilinde halkların özgür iradeleri ile hareket etme hakkını elinden almaya çalışan faşist saldırıları şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Yazar/Çeviri: Vatan Postası

Yorumlar