VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Tümtis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

Tümtis Toplantısında genel gündem ve Tümtis sendika gündemine ilişkin konular ele alındı.

Tümtis ,” Covid-19 salgınının örgütlü olduğumuz işyerleri ve ülkemiz ekonomisine etkilerinin ele alındığı toplantıda, salgının olumsuz etkilerinin süreceği buna karşın gerek tedbirler gerekse bu dönemde işçi haklarına yönelik düzenlemelere ilişkin mücadelenin de sürdürüleceği vurgulandı.

Yakın dönemde imzalanan TİS’ler ile devam etmekte olan TİS’lerin değerlendirildiği toplantıda, Aras Kargo, TÜVTÜRK’e bağlı Adana İçel Hatay Araç Muayene İstasyonları ile Adana’da kurulu Çukurova Kargo’da yeni kazanımlarla bitirilen TİS’lerin örgütsel birikimin sonucu olduğu vurgulandı. UPS Kargo’da, Bursa’da Kurulu Bozkar’da devam eden TİS’ler ile işverenin çoğunluk tespitine karşı itiraz davası açtığı Alman lojistik devi Kühne Nagel’de de sürecin muhakkak kazanımla sonuçlandıracağı ifade edildi.

Sendikamızın önüne koyduğu örgütlenme hedefleri ile yeni işyerlerinin örgütlenmesinde gelinen sürecin ele alındığı toplantıda, kargo ve lojistik işçilerinin kazanımlarının korunması ve ilerletilmesinin yolunun örgütlenmeyi büyütmekten geçtiği vurgulandı. Sendikamızın yeni işyerlerinin örgütlenmesine ilişkin hedeflerini bir örgütlenme kampanyası ile daha aktif bir şekilde sürdüreceği dile getirildi.” denildi.

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı