VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

TİS beklentisi sarı sendikaya takılan sağlık işçisi isyanda: Öz Sağlık-İş yetkilileri işçilerden kaçıyor

Taşerondan kadroya geçirilen ve THK ile TİS hakları 3 yıl gasp edilen sağlık emekçilerinin TİS beklentisi sarı sendikaya takıldı. İşçiler oldu bitti ile yapılan TİS’in ardından sendika yetkililerinin kendileri ile yüz yüze gelmemelerine tepki gösterdi

Taşerondan kadroya geçişin olduğu Nisan 2018 tarihinden itibaren 3 yıla yakın Yüksek Hakem Kurulunun (YHK) çerçeve sözleşmelerine mahkûm olan işçilerin, gerçek bir toplu sözleşme beklentisi sarı sendikaya takılmış, işçilerden kaçırılarak yapılan TİS, beklentilerin çok altında kalmıştı.

TİS’in imzalanmasının ardından işçiler yetkili sendika Hak-İş/Öz Sağlık-İş’den istifa ederek DİSK/Dev-Sağlık İş’te örgütlenmeye başladı.

İstifaların artması ile birlikte dün (11 Mart) hastane yönetimi ile görüşmeye gelen Öz Sağlık-İş sendikası yetkililerine tepki gösteren işçiler toplantının yapıldığı katta yürüyüş yaptı.

İşçilerin tepkisinin ardından sendika yetkilileri TİS’in ardından bugün (12 Mart) toplantı yapılacağı bildirdi.

Bugün 12.00’da yapılması planlanan toplantıyı sendika son dakikada iptal etti. TİS’in imzalanmasının ardından işçiler ile yüzyüze gelmemeye çalışan sendika yöneticilerinin toplantıyı da iptal etmesi emekçilerin tepkilerine neden oldu.

Toplantının yapılacağı katta ve hastane önünde eylem yapan işçiler, “işçi burada yönetim nerede” sloganları ile hem sendikayı hem de hastane yönetimini protesto etti.

Toplantının iptalinin ardından işçilerden seçilen bir heyet hastane yönetimi ile görüşmek için toplantıya girdi.

Kaynak: Sendika.Org

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı