VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

TESCO KİPA ÖRGÜTLENMESİ UŞAK MAĞAZASI UNUTULMAZLARINDAN ÜMİT GÜLER (SPARTAKÜS) KARDEŞİMİZ

Yazar: Nezih Gençler

Nam-ı diğer SPARTAKÜS… Almanların Şeyh Bedrettin’i… Ümit kardeşimiz bugünün yaşam savunuculuğunun dünün birikimlerini, sancılarını, enerjilerini ve deneyimlerini toplayıp gücüne katmadan başarılı olamayacağına inandığı için adına SPARTAKÜS ekleyen bilinçli bir arkadaşımız. Onunla tanışıp önun mağaza dayanışma grubumuza girmesinden sonra Uşağı daha bir özler, Uşak’ta kaldığım sürece daha bir mutlu ve güvenli, Uşaktan ayrılırken de daha az gözüm arkada oldum.

Birçok mağazada olduğu gibi Uşak mağazasında da 2007 Ekim, Kasımında gıda bölümü ustalarıyla başladık dayanışma grubumuzu oluşturmaya… Mağazada kim nedir ne değildir, diğer bölümlerde kimler var sağlam olarak… Caner Fırat kardeşimiz Balçova Kipa mağazasında çalışırken, birçok mağazanın açılış ekibinde yer aldığı gibi, Uşak mağazasına da kurucu olarak gelmişti. Onunla 2007 Kasımında telefonla görüştük, onu Uşak’tan bazı arkadaşlarla telefonla görüştürdüm. Böylece ekibimizi oluşturmaya çalışırken unlu mamüller ustaları, sanıyorum 3. toplantımızda “çok sağlam ve bilinçli bir unlu reyon elemanı var. Yarın onu da getireceğiz” dediler. Böylece Ümit kardeşimizle bir daha hiç ayrılmayacağımız yaşam savunuculuğu kardeşliğine başlamış olduk…

ÜMİT GÜLER SPARTAKÜS, dinlemeyi bilen, çok sağlıklı değerlendirmeler yapabilen, en kritik olaylarda ve durumlarda bile olayı doğru algılama ve sağlıklı karar verme yeteneklerine sahip, arkadaşlarına güven veren, organ-ekip çalışmasına ve kollektif davranışa yatkın, kendini geliştiren bir kardeşimiz. Tüm bu çalışmalarımız süresince onun duygusal ve sevgi dolu iç dünyasını da biraz tanıma fırsatım oldu. Dertleştiğimiz, ağladığımız, güldüğümüz. sevindiğimiz, üzüldüğümüz çok güzel anılarımız var.

Ümit kardeşimin grubumuza katılmasından sonra gıda dışından arkadaşlarımızın da katılımıyla grubumuz tüm mağazaya yaygınlaştı. Haziran, Temmuz ayında Uşak’ta üyelikleri başlattık. Ümit kardeşimin, diğer dayanışma grubundaki kardeşlerimizle birlikte Uşak mağazası örgütlenmesinde çok büyük emekleri vardır. Gerek üyelerin iç eğitiminde, moral ve dayanışma bilincinin yüksekliğinin sağlanmasında gerek yeni üyeler kazanılmasında ve gerekse de diğer mağazalarla iletişim ve eşgüdümün sağlanmasında Ümit Güler Spartaküs arkadaşamız çok başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Özellikle 2009 sonlarından itibaren yeni bir atılımla çoğunluk sağlanıncaya kadarki süreçte Ümit Kardeşimizin emekleri unutulmaz, unutturulamaz. O dönemde örgütlenme uzmanı olarak Uşak mağazasına gelen Caner Fırat kardeşimizin burada katkılarını beklerim.

Caner birkaç gün önce bana Ümit’in askerlik için işten ayrıldığını söylediğinde önce içime bir üzüntü çöktü… Çünkü her zaman söylüyorum; toplu sözleşme masasına her mağazayı örgütleyen arkadaşlarla birlikte oturulması gerek… O masada her şeye inat ve her şeye rağmen bu işin başarılmasında en önde dövüşen arkadaşlarımızın da bulunmaları… Bunu çok önemsiyorum. Büyük bir olasılıkla Ümit kardeşimiz tekrar TESCO KİPA işçisi olmayacak ve masada da yumruğunu vurmayacak. Olsun, masaya yumruğunu vuracak diğer mağazalardan birçok Ümitler, Spartaküsler var. Sonra üzüntüm geçti. Kendi kendime; Ümit kardeşimle bugüne kadar olduğu gibi, askerde de, askerden sonra da dostluğumuzun, kardeşliğimizin, yaşam savunuculuğumuzun sonsuza dek süreceği gerçeği içimi ısıttı, mutlu oldum.

Spartaküs kardeşim, işçi sınıfının sendikal örgütlenmesinde onurlu mücadeleni başarıyla gerçekleştirdin. Mücadeleye çok şey kattın. Bu mücadelenin de sana çok şey kattıığına eminim. Askerlik vatan görevini de bir spor olarak hakkıyla bitirip geleceğine eminim. Ondan sonra da yaşam düşmanlarına karşı yaşam savunuculuğu mücadelemiz bizi bekliyor… Hasretle kucaklarım kardeşim.

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı