VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Teröristlere karşı Amansız Operasyonlar Devam Ederken Tekfirciler Ağır Kayıplarını İtiraf Etti

017Hava güçlerimizin desteği ile tekfirci ve hain teröristlere yönelik operasyonlarını amansızca sürdüren ordu birliklerimiz bugün aralarında yabancı ve tehlikeli isimlerin bulunduğu onlarca teröristi ölü yaralı düşürürlerken, teröristler elebaşları ve ağır silahlarıyla ağır kayıplar verdiklerini itiraf etti.

HALEP:
Halep’te askeri bir kaynak SANA’ya açıklamasında ordu birliklerimizin Halep kırsalında Erdoğan rejimi ile istihbarat ve lojistik bağlantıları bulunan tekfirci ve vatan haini teröristleri büyük kayıplara uğrattıklarını belirtti.
Kaynak ordu birliklerimizin il kırsalının doğusu Resm el Abbud, Cabiriye, Ebu Danna, Um Arkile, Şeyh Ahmet ve Hava Akademisi civarlarında IŞİD mevkilerini yoğun ateşe tuttuklarını söyledi. Kaynak operasyonlarda cephane ve terörist taşıyan birçok aracın yükleriyle birlikte imha edildiğini aktardı.
Halep kırsalının güneyi hasla Köyü ve Karrasi Köyünün güneyinde geneli Nusra Cephesine tabi olan onlarca teröristin araç ve cephaneleriyle etkisizleştirildiklerini söyleyen kaynak; aynı zamanda ağır ve orta silahlarla donatılmış birçok araçlarının da imha edildiğini sözlerine ekledi.
Halep Kentinde ise ordu birliklerimiz Leyramon, Eşrefiye ve Ebu Zeyd semtlerinde tekfirci çetelere ait birçok yuvayı muhtevalarıyla imha etti.
Terör çeteleri medya araçlarında Nusra Cephesinin bariz komutanlarından ‘Ebu Umeyr el Ansari’ kod adıyla bilinen Faysal Şerif’in aralarında bulunduğu çok sayıda ölü teröristin kimlik ve görüntülerini yayınladı.
Günün ilerleyen saatlerinde SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak ordu birliklerimizin Halep kırsalının güneyinde tekfircileri sayı ve cephaneleriyle büyük kayıplara uğratmaları ardından Bravi ve Izeyziyet Seman köylerine ek olarak Memmo Tepesini kontrollerine geçirdiklerini belirtti.
HAMA:
Hama kırsalında Türkiye ve Suudi Arabistan rejimlerinin destek ve komutasındaki faaliyet gösteren terör örgütlere yönelik operasyonlarında askeri bir kaynak; Maarkibbe Köyünde ‘Şam Cephesi’ne tabi 8 teröristi öldürdüklerini söyledi. Kaynak Mharde kırsalında ise birçok araç ve toplanma yerlerinin imha edilmesiyle aralarında yabancıların bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirtti. Öldürülen teröristlerin arasında ‘Şam Cephesi’nin bariz komutanlarından Muhammed Rıdvan el Hassavi’nin öldürülen teröristler arasında olduğunu aktaran kaynak; operasyonlarda 13 teröristin de yaralandığını söyledi.
‘Şam Cephesi’ adıyla bilinen tekfirci terör oluşumu Ahrar el Şam İslami Hareketi, Tevhit Tümeni, Mücahitler Ordusu, İstakim kema Umirt Topluluğu, Nurettin Zenki Hareketi ve Asalet Cephesi adlarıyla bilinen terör örgütlerinden oluşurken Suudi Arabistan ve Türkiye’deki rejimlerden her türlü desteği alıyor.
Hama iline tabi Morik, Tel Nabbuda ve Tel Skik bölgelerinde tekfirci teröristlerin toplanma yerleri, siper ve destek hatlarını imha eden ordu birliklerimizin onlarca teröristi araç ve cephaneleriyle imha ettiklerini belirten askeri kaynak; öldürülen teröristler arasında tehlikeli isimlerin bulunduğuna dikkat çekti.
Kaynak Hama Kentinin 35 km kuzeyine düşen tel Osman Bölgesinde büyük miktarda cephane yüklü bir aracı içindeki 5 teröristle birlikte imha etmelerine eş zamanlı olarak Kaletulmudik köyünde de mevkilerini ateşe tuttuklarını söyledi.
Terör çeteleri sosyal medya sayfalarında aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda ölü teröristin kimliğini açıkladı.
İDLİB:
İdlib iline tabi Serakib Kentinde terör karargahları ve araçlarını imha eden ordu birliklerimiz çeteleri sayı ve cephaneleriyle kayıplara uğrattı.
Askeri kaynak İdlib Kentinin 70 km güneyine düşen han Şeyhun Kentinde Cund el Aksa terör örgütünün önemli bir karargahının muhtevalarıyla imha edilmesiyle aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü ifade etti.
Daha önce Katarlı ‘Ebu Abdülaziz’ kod adıyla bilinen tekfirci terör elebaşı tarafından kurulmuş olup ‘Kudüs Tugayları’ olarak bilinen söz konusu tekfirci terör örgütü; IŞİD’e biat etmiş olup saflarında yüzlerce yabancı terörist barındırıyor.
DERA:
Dera’da İsrail ve Ürdün rejimi ile istihbarat ve lojistik bağlantıları bulunan tekfirci teröristlere yönelik operasyonlarında ordu birliklerimiz Dera Beled Bölgesinde teröristlerin mevkilerini yoğun top ateşine tutarken askeri noktalara saldırı girişiminde bulunan çetelerle de çatışmaya girdi. Çatışmasa saldırganların büyük çoğunluğu ölü yaralı düşürülürken, sağ kalanlar kaçtı.
Dera Kentinin kuzey girişi yönünde Etman Beldesinde terör yuvaları ve araçlarını top ateşine tutan ordu birliklerimiz, geneli Nusra Cephesine tabi olan birçok teröristi cephaneleriyle birlikte etkisizleştirdi.
HOMS:
Bu arada SANA’ya açıklama yapan askeri bir kaynak hava güçlerimizin Homs kırsalının doğusu Mhin Köyünün civarı ve Erak Bölgesinde IŞİD Örgütüne ait karargah ve araçları imha ettiklerini söyledi.
DEYREZZOR:
Öte yandan Deyrezzor’da askeri bir kaynak hava güçlerimizin il kırsalının doğusu Mureyiye ve Cafra köylerinde IŞİD mevkileri ve araçlarını imha etmeleriyle bir kısmı ağır silahlarla donatılmış araçlar ve cephaneyle birlikte çok sayıda tekfircinin ölü yaralı düşürüldüğünü söyledi.
Kaynak Deyrezzor Havalimanında bulunan ordu birliklerimizin ise havalimanı civarında yine birçok tekfirciyi araç ve cephaneleriyle birlikte etkisizleştirdiklerini aktardı.
Kaynak:sana.sy

Yorumlar