VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

TEKEL İŞÇİLERİ DİRENİŞİ 12. GÜN…

0
Yazar sendika.org – sol.org

tekelHEyan-2009-12-26Tekel işçilerinin direnişi bugün 12. gününde. Tek Gıda-İş üyesi işçilere bugün yine dayanışma ziyaretleri yapıldı.

Tekel direnişinde 12. gün
Tekel işçilerinin Ankara’daki direnişi tüm zorluklarına rağmen 12 gününe ulaştı. Türk-İş Genel Merkezi önünde direnişlerini sürdüren işçiler, AKP iktidarını dize getirene kadar mücadelede kararlı olduklarını dile getiriyorlar. Direnişteki işçiler bugün yine yalnız bırakılmadılar.tekelHEmanset-2009-12-26

Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Fotoğraf Topluluğu üyeleri, TEKEL direnişinin ilk gününden bu yana çektikleri fotoğraflarla bir sergi hazırladılar.

Direnişe destek sürüyor
Sabah saatlerinde Türk-İş önünde başlayan 12. günde, işçiler gün boyu sloganlarla, halaylarla direnişin sürdüğünü gösterdi. Ankara muhalefeti Tekel işçileriyle dayanışma ziyaretlerini bugünde sürdürdü. Öğlen saatlerinde Demokratik Haklar Federasyonu işçileri ziyaret etti.

Saat 15.00’da Halkevleri Genel Merkezi’nin bulunduğu Konur Sokak’ta toplanan Ankara Halkevleri,Dikmen Barınma Hakkı Bürosu ve Öğrenci Kolektifleri bir yürüyüşle Tekel işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.
Haklarımızı almak için birleşiyoruz
“AKP mezara halk iktidara”, “Tekel işçisi onurumuzdur”, “Tekel işçisi yalnız değildir”, “Tekel işçisi direnişin simgesi”, “Üreten biziz yönetende biz olcağız”, “Milyonlar aç milyonlar işsiz işte kapitalist düzeniniz”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Emekçiye kalkan faşist eller kırılır” sloganlarıyla yürüyen Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri yol boyunca Ankaralılara ve esnafa Tekel direnişine sahip çıkma çağrısında bulundular. Türk-İş önüne gelindiğinde ise işçiler Halkevleri, Dikmen Barınma Hakkı Bürosu ve Öğrenci Kolektifleri’ni coşkuyla karşıladı. İşçiler “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganıyla haklar mücadelesinin ortaklaşacağını bir kez daha göstermiş oldu.

Burada ortak sloganlarla AKP iktidarını işçi düşmanı, halk düşmanı politikalardan vazgeçmesi konusunda uyaran kitle “Genel grev genel direniş” çağrısında bulundu.

Halkevleri Örgütlenme sekreteri Samut Karabulut burada yaptığı konuşmada, direnişin zafere ulaşması için her zaman yanlarında olacaklarını ve Ankaralıların bu direnişe sahip çıkacağını belirtti ve AKP’nin saldırılarına karşı emekçilerin kazanacağını vurguladı.

Öğrenci Kolektifleri adına yapılan konuşmada ise üniversitelilerin işçi mücadelesinin yanında olduğunu, genel grev çağrısına üniversitelilerin boykotla katılacağını söylendi.

Tekel işçilerin direnişi 12 gününde, tüm saldırılara rağmen, kazanmak için sürüyor.
Nazım Hikmet Kültür Merkezi: Fotoğrafçılar Ayşe Gül Çetin, Deniz Gökdemir, Emrah Pek, Ender Özsarıkaya, İlker Dalğar, Ufuk C. Foya ve Yiğit Dedemen’in çektikleri fotoğraflardan oluşan sergiyi sizinle paylaşıyoruz.
Sendika.Org-Ankara 

İlk yorumunuzu yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.