VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Sierra Leone’de genel seçim

sierraleona

Freetown, 18 Ekim 2012 (Prensa Latina) Sierra Leone’de 17 Kasım günü yapılacak olan devlet başkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için propaganda dönemi başlıyor.

Bu seçimler 1991-2002 yılları arasında süren ve 50 bin kişinin hayatına mal olan Batı Afrika’nın en kanlı iç savaşının bitmesinin ardından yapılacak olan üçüncü genel seçim olacak.
Ulusal Seçim Komisyonu (NEC) tarafından belirlenen takvime göre başlayan propaganda döneminde ilk miting devlet başkanı Ernest Bai Koroma tarafından yapılacak.
Yeniden seçilmek için aday olan Bai Koroma’nın karşısında en güçlü aday, ana muhalefet partisi olan Sierra Leone Halk Partisi (SLPP) adayı emekli general Julius Maada Bio olarak görülüyor.
1992-1996 yılları arasında iktidarı elinde tutan asker cuntada görev almış olan Bio ile Koroma tüm ülkede canlı olarak yayınlanacak olan televizyon programında karşı karşıya gelecekler. Ancak alınan bilgilere göre Bio bu programa çıkmamaktan yana eğilim içinde. Geçtiğimiz günlerde muhalif gösterilerin engellemesi olayları da iktidardaki hükümete bağlanıyor.

PLT

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı