VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

SANSÜRE KARŞIYIZ, BELGESELCİLERİN YANINDAYIZ

0 58

31-720x340Yeni adıyla Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında geçen yıl “Yeryüzü Aşkın Yüzü Olacak” adlı belgeselin programdan çıkarılmasının ardından bu yıl da Ulusal Belgesel Yarışması’nın topyekün programdan çıkarıldığını öğrendik.
Böylesi köklü bir festivalin yöneticilerinin hatayı telafi etmek yerine rest çekmeyi tercih etmesi ülkemiz sanatı adına çok kaygı vericidir.
Sanata uygulanan sansür ve yasaklar, doğrudan bir ülkenin kültürüne, tarihine yapılmış bir saldırıdır. Toplumu etkileyen olaylar, belgesel olarak, sinema filmi olarak, tiyatro oyunu ya da roman olarak, bazen şiir, şarkı olarak sanata izdüşümlerini bırakacaktır. Sanatın kitlelerle buluşmasını engellemek, sadece sanatçıya değil topluma karşı da haksızlıktır.
Oyuncular Sendikası olarak belgeselci dostlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu, festival yönetimi söz konusu sansürcü tavrını terk edene kadar Uluslararası Antalya Film Festivali’nin hiçbir etkinliğine katılmayacağımızı bildiririz.
Oyuncular Sendikası

Vatan Postası Youtube ABONE OLmak için Tıklayınız

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et! Oku