VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Sabahattin Türkyılmaz:”Papa‘nın Irak Ziyareti Fitne Amaçlıdır”

Berlin İmam Rıza İslam Merkezi Hocası Şeyh Sabahattin Türkyılmaz son Cuma hutbesinde Papa’nın Irak ziyaretini değerlendirdi.

Emperyal güç Ortadoğu‘yu din eliyle dizayn etmeye çalışıyor. İşgal, katliam, savaş terör ile yapamadığını şimdi dini kullanarak yapmaya çalışıyor.
Emperyal cephenin sinsi planı fitne tohumları ekip yeşermesini beklemektir.
Papa’nın son Irak ziyareti bu fitne tohumlarını ekmek için yapılmıştır. Hıristiyan dünyasında itibar görmeyen sadece inançlı Katolikler arasında değeri olan bir Papa’nın Müslümanlar arasında bu kadar itibar görmesi çok şaşırtıcıdır.
Her bir fitne tohumu ayrıntılı konuşulması gereken konulardır biz sadece başlık olarak bazılarını arz edelim:

1)- Dini kullanarak Irak’a daha bir sağlam yerleşmek; Papa, dinler arası diyalog, İbrahimi dinlerin çıkış merkezi, medeniyetlerin doğum yeri gibi dindarların ruhlarını okşayan şeytani sözlerle giriş yapıyor Irak’a. Malesef Kur’an’ın diğer inançlara yaklaşımını doğru okuyamayan alimler bu oyuna gelip dinler arası diyalogdan, toleranslı davranmaktan bahsedebiliyor.

2)- Irak’daki Hristiyanlara sahip çıkıp onların güvenliklerini koruma iddiası; Papa, yaptığı ayinler ve toplantılarla Hristiyanların hamisi olduğunu ve onların güvenliklerini düşündüklerini ihmal etmiyor. Demek istiyor ki biz buradayız, sizin yanınızdayız, güvenliğiniz bizden sorulur.

3)- Irak Kürt Devletini resmileştirmek, meşrulaştırmak; Yıllar önce kurdukları “Kuzey Irak Kürt Yönetiminin“ temellerini sağlamlaştırmak ve büyük planı açıklamak için Papa kullanılıyor. Yine sahne de din var.

4)- Papa’nın en önemli görevlerinden biri de Şii Merceiyeti arasına tefrika sokmak; siyonist planın en önemlilerinden birisi Şii dini otoritenin arasına fıtne tohumu ekmektir. Kum-Necef ihtilafı varmış gibi göstermek ve İran-Irak Şiiliği ayrışımı oluşturmak için Ayatullah Sistani ile görüşme, irtibat planı deneniyor.
Dünyada Şiilerin temsilcisi Kum mudur? yoksa Necef mİ? tartışmasını on yıllar önce emperyal gücün başlattığı planlarından biriydi.

Unutulmaması gereken bir nokta şudur; İnkılap sonrası İran Şiiliği “siyaseti yönlendiren bir Şiiliğe“ dönüşmüştür. Irak ise henüz “siyasetin etkisinden kurtulamamış bir Şiiliğe“ sahiptir. Bundan dolayı Emperyal güç Kum- Necef karşıtlığı oluşturarak, siyaseti yönlendiremeyen Irak Şiiliğinin güçlendirilmesi ve Necef Şii otoritesinin ağırlığını artırmasını kendi uğursuz planları için istiyor.

Papa’nın Ayatullah Sisteni hakkında söylediği medhiyeler Şiileri aldatmasın, bunların hepsi munafıkça sözlerdir.
Papa, bütün bu fitne tophumlarını içeren bir görevle gönderildi Irak’a. Peki başarılı oldu mu sorusunun cevabını ileriki yıllarda fitne filizlenmesi veya etkisiz hale getiriilmesinde göreceğiz.

Kısacası Papa’nın Irak ziyareti öyle sanıldığı gibi masumane değil; barış, kardeşlik, dostluk sözleri sulta sisteminin uğursuz planlarını gizlemek için sadece birer kamuflajdır.

Rasthaber/ Berlin

Yorumlar