VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

ROMAN VATANDAŞLARIN EVLERİ TAŞLANDI

Yazar sol.org

Manisa’nın Selendi İlçesi’nde bir kahvehanede “sigara içme” tartışmasının ardından ilçede toplanan yaklaşık bin kişi, Roman vatandaşların ev ve işyerlerini taşladı.

Manisa‘da dün akşam yaşanan “sigara içme” tartışmasının ardından başlayan gerginlik devam ediyor. İlçede bulunanlar Roman vatandaşların evlerini taşlayıp arabalarını devirdiler.Olaylar nasıl başladı?
Selendi’de bir kahvehanede 32 yaşındaki Roman asıllı Burhan Uçkun ile diğer vatandaşlar arasında sigara içme nedeniyle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Kavganın ardından Burhan Uçkun yakınlarıyla birlikte kahvehaneye geldi ve çalışanları tartakladı. Uçkun ve yakınları kahvehaneden ayrıldıktan sonra, kahvehanenin önünde toplanan yaklaşık bin kişi Roman asıllı vatandaşların evlerine doğru yürüyüşe geçti.

Kalabalık, Roman asıllı vatandaşların ev ve işyerlerini taşlamaya başladı. Polisin “yetersiz” kaldığı olaylarda jandarmadan yardım istendi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, Roman asıllı vatandaşların evlerini koruma altına aldı. Çıkan olaylarda yaralananlar olurken, Romanlara ait olduğu bilinen arabalara da zarar verildi. (soL – Haber Merkezi)

Yorumlar