VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Ordu Kontrolü Altındaki Bölgeleri Genişletiyor

İLLER – Kontrolü altındaki bölgeleri genişletip halkın güvenliğini temin eden ordu birliklerimiz radikal teröristleri sayı ve ekipmanlarıyla kayıplara uğratmaya devam ediyor.

ŞAM KIRSALI:

Askeri kaynak ordu birliklerimizin Şam kırsalının kuzeydoğusu Kalemun Bölgesinde Sin Havalimanı civarında IŞİD’li teröristleri ciddi kayıplara uğrattıklarını belirtirken operasyonlarda Mansur 1 ve Mansur 2 mevkilerinin bulunduğu bir dizi bölgeyi kontrollerine geçirdiklerini belirtti. Kaynak aralarında saha komutanlarının bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğü operasyonlarda bu çetelere ait bir tank ve bir zırhlı aracın imha edildiğini aktardı.

Ordu birliklerimizin yine Sin Havalimanının doğusunda yer alan İmarati Mezrasında IŞİD’li tekfircileri yoğun ateşe tuttuklarını belirten askeri kaynak, çok sayıda teröristin öldürüldüğü operasyonda tekfirci örgüte ait bir tank, bir zırhlı araç ve ağır silahların monte edildiği 4 aracın imha edildiğini kaydetti.

DEYREZZOR:

Bu arada SANA’ya açıklamasında Askeri kaynak; ordu birliklerimizin destekçi güçlerle işbirliği ve topçu birliklerimizin desteği ile radikal teröristlerin sızdıkları Deyrezzor Kentinin güney kenarlarında önemli ilerlemeler kaydettiklerini söyledi.

Yaşanan şiddetli çatışmalarda ordu birliklerimizin stratejik öneme sahip bir dizi tepe ve mevkii kontrollerine geçirdiklerini belirten askeri kaynak, Serda Dağı ekseninden Savunma Kampı ekseni yönünde IŞİD’in destek ve ikmal hatlarını tamamen kestiklerini aktardı. Kaynak radikal terör örgütünün sayı ve ağır silahlarla donatılmış araçları açısından büyük kayıplara uğratıldığına dikkat çekti.

Askeri kaynak Deyrezzor kırsalının doğusu Cafra Beldesi civarında ise ordu birliklerimizin IŞİD’li bir terör grubunun tüm üyelerini ağır silahlarla donatılmış 2 araçla birlikte tamamen etkisiz hale getirdiklerini aktardı. Kaynak:Sana.sy

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı