VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

NASRALLAH: BİZ İMAM HÜSEYİN’İN YOLUNU SEÇTİK

Yazar Derleme – 20 Ocak 2008  

Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrallah Aşura günü dolayısıyla Beyrut’ta düzenlenen dev anma merasiminde yaptığı konuşma:

“BİZLER SİYONİSTLER KARŞISINDA İMAM HÜSEYİN’İN YOLUNU SEÇTİK”

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah İsrail’in Lübnan’a karşı yeni bir savaş açması durumunda tüm dünyanın ve bölgenin şeklini değiştirecek bir savaşın sözünü verdiğini tekrar etti.

Güney Beyrut’ta Aşura törenleri münasebetiyle toplanan yüz binlerce kişiye yaptığı konuşmada Hizbullah’ın siyonist düşmana karşı direnişinde takip ettiği yolun Kerbela yolu olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrallah: “İsrail 1982’de Lübnan’ı işgal ettiğinde bizler İmam Hüseyn’in yolunu seçtik, Güney Lübnan’ı ve Lübnan Dağı’nı işgal ettikten sonra Beyrut’a giren düşmana ‘sizler yanlış zaman ve mekanda yanlış topraklara girdiniz, çünkü sizi ‘zillet bizden uzaktır’ sloganıyla karşılayacağız’ dedik” dedi.
Lübnan İslami direnişinin Kerbela’dan ilham alarak, Cihad ve şehadet arzusuyla güçlendiğini vurgulayan Seyyid Nasrallah, “Bizler düşman noktalarına “Hüseyn” adıyla saldırıyorduk, bu ruhla şehadet operasyonları düzenledik ve kanlarımızın dökülmesi pahasına i bölgenin tanıdığı en tiranik gücün karşısında muzaffer olduk” dedi.
Siyonist İsrail rejiminin 18 yıl süren direnişin ardından 2000 yılında işgal ettiği topraklardan atıldığını ama bunun son olmayacağını vurgulayan Seyyid Hasan Nasrallah “2006 savaşında bütün dünya, direnişi ezmesi için İsrail’in arkasındaydı, hava kuvvetleri devreye girerek yok etme savaşına başladılar, buna rağmen bizler silahlarımızı indirmedik, kaçmadık, teslim olmadık ve aşağılanmayı kabul etmedik, korkusuzca savaştık 33 gün boyunca ve Allah bize zaferi bağışladı. Savaşın her bir aşamasında İmam Hüseyn kalbimizde ve zihnimizdeydi, savaştaki şiarımız da “heyhat minnezilleh” (zillet bizden uzaktır) idi” diyerek Hizbullah’ın siyonist düşmana karşı kazandığı büyük zaferin ilham kaynağının Aşura olduğunu belirtti.
Nasrallah ayrıca Bush’un bölgeye yaptığı ziyaretle amaçladığı şeytani planlara karşılık verebilmek için, tüm Arap ve İslami önderlikleri, kurumları ve halkları direnişe katılmaya ve bu direnişi siyasi, finansal ve askeri yönden, ellerinden gelebilecek her şekilde desteklemeye çağırdı.
Bush’un Arapları İran’ı düşman, İsrail’i dost edinmek için ikna etmeye çağırdığını söyleyen Nasrallah “Düşmanımızı ve dostumuzu iyi tanımalıyız, bu yüzden Arap hükümetleri ve halkları, sonucu sadece ülkelerimizin yıkımı ve insanlarımızın ölümü olacak olan savaşların içine çekilmeye itiraz etmeliler” dedi.
Filistinliler bir soykırım ile karşı karşıya
Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah sözlerinin devamında Filistinlilerin, özellikle de Gazzelilerin çok büyük fedakarlıklarda bulunduklarını, 2006 savaşında Hizbublah adına Araplardan ve Müslümanlardan hiçbir şey istemediğini söylediğini ama bugün tüm Arap devletlerinden ve Müslümanlardan soykırımla karşı karşıya kalan Filistinlilerin ve Gazzelilerin yanlarında olmalarını istediğini bildirdi.
Müslümanların yapmaları gereken en basit şeyin Gazze ambargosunu delmek olduğunu söyleyen Nasrallah, aksi takdirde Arapların onursuzluğa ve kimliklerini kaybetmeye razı olmaları gerekeceğini söyleyerek bu insanların kaderinin tiranların eline bırakılmaması gerektiğini vurguladı.
İsrail’e çok ağır bir bedel ödetmeye hazırız!
Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Siyonist rejim’in Lübnan’a yönelik İsrail ihlallerinın, özellikle de hava sahası ihlallerinin rutin haline geldiği uyarısında bulunarak, Lübnanlı sivillerin işgal edilmiş topraklara kaçırılmasına işaret eden Nasrallah, “Eğer bazı Lübnanlı vatandaşlar sınırın öte yanındaki bir İsrailli çiftçiyi kaçırsalardı ne olurdu acaba? BM devreye girecekti, bütün dünya kınamalar yayınlayacaktı ve İsrail Lübnan’a saldırmak için yeşil ışık alacaktı. Sizi (İsraillileri) uyarıyorum ve çok ciddiyim, bizim sivillerimize saldırılmasını kendimize hakaret sayıyoruz, bunun sonuçlarına katlanırlar” dedi.
Ortada Lübnan’a saldırabilecek bir İsrail ordusu ve hükümeti gözükmediğini, ama yine de hiçbir şeyi şansa bırakmayacaklarını, İslami direnişin tam olarak hazır olduğunu ve İsrail’in yeni bir saldırı başlatması durumunda daha önceden vermiş oldukları “bütün bölgenin çehresini değiştirecek bir savaş” sözünü hatırlattı.
Çok sayıda İsrailli askeri ceseti elimizde
Seyyid Hasan Nasrallah, İsrail zindanlarındaki esirler hakkında verdiği sözü de tekit ederek İsraillilerin bu konuyu ağırdan aldıklarını, bunun nedeninin de normal ve insani çözümler önermedeki zayıflıklarından kaynaklandığını söyledi.
“Ey İsrail toplumu ordunuz size yalan söylüyor, onlar askerlerinin ceset parçalarını bizim köylerimizde ve savaş meydanlarında bıraktılar. Ben basit ceset parçalarından söz etmiyorum. Bizim elimizde başlar, eller, ayaklar, hatta bir de nerdeyse bütün bir ceset de var. Sizin ordunuz bu askerlerin ailelerine ne dedi? İsrail ordusu bizim elimizde ceset parçaları olduğunu inkar etti ama uzun bir süre ısrar etmedi bunda, çünkü bizim hiç yalan söylemediğimizi biliyorlar” diyen Seyyid Hasan Nasrallah siyonist rejiminin bu gerçeği örtmeye çalıştığını belirtti.
İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı