VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Nakliyat İş Sendikası: “ÖZ TAŞIMA-İŞ SENDİKASI, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞLETMELERİ BELKA, BUGSAŞ VE BELKO’DA İSTİFALARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN KESENİN AĞZINI AÇTI”

Nakliyat İş Sendikası’nın kamuoyuna yaptığı açıklamada: “Ankara Büyükşehir Belediyesi İşletmeleri Belka, Bugsaş ve Belko’dan işçiler, Öz Taşıma-İş’in baskılarına, engellemelerine karşın özgür iradeleri ile istifa edip sendikamıza üye olmaya devam ediyor.
Öz Taşıma-İş istifaları durdurmak için örneği ekte de bulunan açıklama ile üyelere, sendikadan mali yardım yapacağını açıklamıştır. Yapılan açıklamada sendika üyelerine düğün, sünnet, öğrenim yardımı ile ferdi kaza sigortası yapılacağı ve bu yardımların yalnızca üye olanlara, istifa edip dayanışma aidatı ödeyenlere yapılmayacağı açıklanmıştır.
Sendikalar, işçilerin üyelerinin ekonomik-demokratik hak ve çıkarlarını işverenler karşısında toplu iş sözleşmeleri ile koruyan, geliştiren yeni ekonomik-demokratik-sosyal kazanımlar sağlayan örgütlerdir.
Bu işletmelerde yıllardan beri toplu iş sözleşmesi yapılmasına karşın işçilere sözleşmeyle bir tek ikramiye dahi kazanım sağlamayan Öz Taşıma-İş, işçilerin istifası gündeme gelince kesenin ağzını açmış ve istifa etmemeleri karşılığında sanki rüşvet dağıtır gibi mali yardım yapacağını açıklamıştır.
Yapılan sözleşmeler ortadadır. Belka’nın sözleşmesi de işçilerin iradesi dışında Yüksek Hakem Kurulu’na gönderilmiştir.
Bu sendikacılığın örneği yoktur. Sendikalar elbette üyeleri ile her zaman dayanışma içerisinde bulunmalıdır. Ancak temel amaç işverenlere, sermayeye karşı mücadele ile ekonomik sosyal kazanımlar elde etmektir.
Öz Taşıma-İş’in Ankara Büyükşehir Belediyesinde Melih Gökçek’le ortaklaşa yarattığı, baskı ortamı ortadan kalkmıştır. Kesenin ağzını açması, rüşvet dağıtır gibi vaatlerde bulunması istifaları durduramayacaktır.
Belka, Bugsaş ve Belko işçilerinin sendikamız da örgütlenmesi engellenemeyecektir.” denildi ve Nakliyat İş Sendikası, Öz Taşıma-İş tarafından açıklanan mali yardım tablosunu facebook sayfasında ekledi.

Öz Taşıma-İş tarafından açıklanan mali yardım tablosu
Öz Taşıma-İş tarafından açıklanan mali yardım tablosu
Vatan Postası Youtube ABONE OLmak için Tıklayınız

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et! Oku