VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

MOSSAD Cezayir’de, Suriye’de savaşacak militan topluyor

cezayir
İsrailli askerler ÖSO militanlarını  İsrail’deki bir hastaneye taşıyor. İsrail tedavi ettiği askerleri tekrar  Suriye’ye savaşmaya gönderiyor.

Bir Cezayir gazetesi, İsrail gizli servisi MOSSAD’ın Cezayir’de Suriye’deki cihatçılarla birlikte savaşacak militan topladığını yazdı.
Cezayir merkezli günlük El Fecr gazetesi, İsrail gizli servisi MOSSAD’ın Suriye’deki cihatçılarla birlikte savaşacak genç militanlar topladığını yazdı.
Gazeteye konuşan ve isminin gizli kalmasını isteyen bir yetkili kaynak, Cezayir’deki Selefi grupların MOSSAD’ın himayesinde faaliyet gösterdiğini ve bu grupların ülkedeki gençleri Suriye’deki cihatçılarla birlikte savaşmaya ikna etmeye çalıştığını söyledi. Kaynak ayrıca, Selefi grupların Tunus’taki cihatçı guruplarla doğrudan ilişki halinde olduğunu ve Katar’dan mali ve askeri destek aldığını belirtti.
Sınırda ortak operasyon odaları
Geçtiğimiz hafta başında da üst düzey bir Avusturyalı yetkili, İsrail’in Suriye’de savaşan silahlı gruplara lojistik, askeri ve tıbbi yardımda bulunduğunu açıkladı.
İsminin gizli kalmasını isteyen yetkili, Filistin merkezli haftalık el Menar gazetesine yaptığı açıklamada, İsrail’in çok sık bir şekilde Suriye sınırına girdiğini, Suriye sınırındaki köylere müdahale ettiğini ve buralarda bulunan silahlı gruplara mali, askeri ve lojistik destek sağladığına dikkat çekti.
Çok uluslu güçler çerçevesinde daha önce Golan Tepeleri’nde görev yaptığı belirtilen yetkili, Suriye ve işgal altındaki Filistin toprakları arasındaki sınır bölgelerinde, İsrail’in, silahlı grupları koordine etmek ve bu gruplara destek sağlamak için “operasyon odaları” oluşturduğunu ifade etti. Yetkili İsrail’in, sınır bölgesi yakınlarında bulunan sahra hastanelerinde, özellikle Safad şehrindeki Zaif hastanesinde yaralı militanları tedavi ettiğine dikkat çekti.
(soL- Dış Haberler)

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı