VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Mersin Şişecam’da Patron ve Sendika Uzlaştı

mersin-sisecam-iscileriŞişecam işçileri, yönetimin fırın kapatma ve ekonomik kriz bahanesiyle Mersin Paşabahçe’den 58, Mersin Anadolu Cam’dan 125 işçiyi işten çıkaracağını duyurması üzerine 4 gündürişyerini terk etmeyerek direnişe geçmişlerdi. Direnişin 4. gününde Kristal-İş Genel Merkezi Şişecam yönetimiyle görüşerek anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Anadolu Cam’dan 128 yerine 65 gönüllü ve emekliliği gelmiş işçinin teşvik primi ödenerek çıkarılmasına, Paşabahçe’de teşvik primi alarak işten ayrılmaya gönüllü olan 35 işçinin değil 58 işçinin işten çıkarılmasına karar verildi.

Açıklama yapmak için Şişecam önüne gelen Kristal-İş Genel Merkez yöneticileri, Paşabahçe işçilerinin tepkileriyle karşılaştı ve konuşmalarını tamamlamadan fabrika önünden ayrıldılar. İşçiler, Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş’ın arabasını yumruklayarak tepkilerini gösterdiler.

Kristal-İş Genel Merkezinin yaptığı anlaşmaya karşın Paşabahçe işçileri işyerini terk etmeme eylemine devam edeceklerini duyurdular.

Kaynak:Uidder

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı