VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

KÜRKÇÜ KÖYÜNDE ÇED TOPLANTISI

Sivas ili Kangal ilçesine bağlı bir köydür Kürkçü Köyü. Yüce devletimiz ve onu yöneten

iktidarların hiçbiri bu köye hizmet götürmemiştir bugüne kadar çünkü Alevi köyüdür. Ağaçlandırma çalışmasını, kanalizasyonu, suyu, köy okulu tamirini köyde bulunan herşey köylülerin dayanışması ile gerçekleştirilmiştir. Çevresini çeperleyen diğer köyler de aynı durumdadır. Zorunlu hizmet olan asfalt bir köye geldiğinde sorular birbirini kovalar.
Tarım ve hayvancılığı geliştirmek isteyen yüce devletimiz Kürkçü Köyü’ne Çemişgezek bölgesinin Sünni korucu ailelerini getirip hayvancılık yaptırdı. Sorunlar davalara kadar gitti şimdilik durdu. Yüce devletimiz şimdi de yol yapmadığı, kanalizasyonu köylünün kendi parası ile yaptırdığı, suyu köylünün kendi parasıyla yaptırdığı bu köyde “blok mermer yatağı “ olduğunu tespit edip bir şirkete köyü ve akabinde çevre köyleri peşkeş çekmek istiyor. Buraya kadarı ülke şartlarında normal. Bugün köyümüze destek için gelen çevre köylülere GBT sorgulaması dahil her türlü baskı reva görülmüş. Jandarmanın çed raporu için gelecek olanlara güvenlik amacıyla eşlik etmesini anlarızda iki girişi tutup dronlarla psikolojik şiddet uygulamasını anlayamayız. Jandarmanın ayda yılda bir zorunlu geçtiği yerlerde araç çevirmesi yapmasını anlayamayız. Maden işleticileri sözkonusu olunca köyümüz Yarbay rütbesi ile bile tanıştı.
Baskı şiddet sizin doğanızda olabilir. Bizim doğamızda da zulmünüze boyun eğmemek var. Bölgede ki yaşamı bitirmeye yönelik bu maden çalışmasını engelleyeceğiz. Ata yadigarı köylerimizin yokedilmesine izin vermeyeceğiz.
Bugün dayanışma gösteren tüm köylülerimize sonsuz teşekkürler. Yasal takipler dışında kamuoyu oluşturma faaliyetleri de sürecektir.

Yorumlar