VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

KOLOMBİYA’DA ÜÇ GÜN İÇİNDE DÖRT SENDİKACI KATLEDİLDİ

Yazar sendika.org

ABD destekli faşist Alvaro Uribe hükümetinin yönetiminde bulunan Kolombiya’da 2008 yılı içinde katledilen sendikacıların sayısı, 24 ve 26 Ağustos günleri arasında katledilen Alexander Blanco Rodriguez, Pablo Florez Barrera ve Jesus Escorcia Cortes adlı üç sendikacıyla birlikte 41’e yükseldi; bu cinayetlerden sadece bir gün önce de, 23 Ağustos günü, CUT’a bağlı Piyango İşçileri Sendikası FECOLOC’un başkanı ve muhalif “Demokratik Kutup Partisi” aktivisti Jose Omar Galeano katledilmişti.

Katledilen sendikacılardan, Pablo Florez Barrera ve Jesus Escorcia Cortes maden ve enerji işçileri sendikası SINTRAMIENERGETICA üyesiyken, Alexander Blanco Rodriguez ise petrol işçileri sendikası USO’nun yöneticilerindendi.

2008 yılı dâhilinde Kolombiya’da katledilen sendikacıların isimleri şunlar;

Mario Zuluaga, Israel Alfonso Perez Montes, Ramiro de Jesus Zapata, Israel Gonzalez, Jose Suarez Leal, Jose Martin Duarte, Maria del Carmen Mesa Pasochoa, Samboni Arley Benavides, Maria Teresa Trujillo, Jose Giraldo Mamian, Carmen Cecilia Ramirez, Gildardo Antonio Gomez, Leonidas Gomez Rozo, Carlos Burbano, Julio Cesar Trochez, Victor Manual Munoz, Manuel Antonio Jimenez, Jose Fernando Quiroz, Jose Gregorio Astros, Adolfo Gonzalez Montes, Luz Mariela Diaz Lopez, Emerson Ivan Herrera, Rafael Antonio Leal Medina, Omar Ariza Luis Enrique Gutierrez, Jesus Heberto Caballero Ariz, Guillermo Rivera, Tomas Alberto Chiquillo Pascual, Luis Orlando Gelves, Marcelo Vergara Sanchez, Favier Dario Pelaez Castano, Walter Anibal Recalde Ordonez, Jose Humberto Munoz Guarin, Luis Mayusa Prada, Jose Omar Galeano, Alexander Blanco Rodriguez, Pablo Florez Barrera ve Jesus Escorcia Cortes.

[Justice for Columbia / Latinbilgi – S.T.]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı

Gizlilik ve Çerez Politikası