VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Kiev’den, Ukrayna Komünist Örgütü “Borotva”- (Mücadele örgütü) üyesi D. Kovalevich den yüklemeler;

Kiev’den, Ukrayna Komünist Örgütü “Borotva”- (Mücadele örgütü) üyesi D. Kovalevich den yüklemeler;

“Bazı Rus Telegram kanalları (Ukrayna içi) operasyonun resmi olmayan ayrı bir amacı olduğunu bildiriyor: Euromaydan darbe liderlerini, eski ve yeni cumhurbaşkanlarını, bakanları ve Ukrayna ordusu generallerini ve neo-Nazi gruplarının liderlerini yakalamak – böylece Donetsk’te halka açık bir duruşma düzenlemek. “

“2014 yılında darbe sonrası Rusya’ya göç eden eski Ukraynalı yetkililer ve milletvekilleri, ele geçirilen Ukrayna şehirlerine geri dönüyor. Sözde, yeni Ukrayna yönetimleri örgütleyerek, başka bir Ukrayna olacak.”

“Harkov’da bloke edilen Ukraynalı askerler, her iki taraftan da – şehrin etrafındaki Ruslar ve içeriden Ukrayna vatandaşları tarafından- vurulduklarından yakınıyorlar. İddiaya göre iki tank kaybettiler ve onları ele geçirenlerin Ruslar olmadığı. Bu, Zelensky’nin sivil milisleri ‘toprak savunması’ için silahlandırma emrinin sonucu olabilir. Ancak milisler taraf değiştirmiş olabilir.

“Ukrayna cumhurbaşkanlığı ofisi, gizli askeri üslerin tüm konumlarının Ruslar tarafından biliniyor olması, Ukrayna ordularının en üst düzeyinde ihanet olduğu ilgili olduğunu iddia ediyor.”

“Tüm Türk Bayraktar İHA’ları da hava sahalarında imha edildi.”

“”Kiev’den gelen bazı mesajlar kimliği belirsiz maskeli adamların bilinen Naziler ve Sağ Sektör militanlarının dairelerine girildiğini söylüyor. Maskeliler sivillere onların endişelenmemelerini, kendilerinin sadece Neo-Naziler için geldiklerini”” söylüyor.”

“”İnternetimize, Batı’nın Ukrayna’ya yönelik son silah tedarikinin yaklaşık %70’inin silah depolarında yakıldığına dair doğrulanmamış mesajlar geliyor. Ordularımız, depoların Rus ajanlarına dönüşen subaylar tarafından işletildiğinden ve bir anda onları patlattığından yakınıyor.”

“”Moskova Savunma Bakanlığı, Ukrayna askeri altyapısını, hava savunma tesislerini, askeri hava limanlarını ve Ukrayna silahlı kuvvetlerine ait uçakları vurmak için yüksek hassasiyetli silahların kullanıldığını doğruladı.””

“”Donetsk isyancıları Marioupol şehrini ele geçirdi. Şehirde neredeyse Ukrayna ordusunun hiç direnişi yok – İsyancılar şehre yeni geldiler.”

“Ukrayna’nın Odessa’daki askeri üslerini vuran füzeler, denizaltıları tarafından fırlatılıyor.”

“”Ukrayna’ya giren Rus askeri araçları ‘Z’ harfi ile işaretleniyor. Z’nin Zelensky için olduğu şakası yapıyorlar.”

“Bildirildiğine göre, Ukrayna’nın Sumy bölgesinde (kuzeydoğu Ukrayna) sınır kontrol noktaları ele geçirildi. Rus deniz piyadeleri Odessa bölgesine indi. Kiev uçaksavar üssü balistik füzeler tarafından vuruldu – bir saat içinde Ukrayna neredeyse tüm uçaksavar sistemlerini kaybetti.”

Rus askeri kolu Harkov bölgesinde sınırı geçti.

“Ukraynalı Kamyon Şoförleri Kırım’a yakın mesafeden rapor veriyor- Kilometreler boyunca terkedilmiş Ukrayna askeri araçları”

“Bildirildiğine göre Kharkov’da Ukraynalı neo-Naziler (paramiliterler) grupları Rusya’nın girişinden önce Ukraynalı antifaşistler tarafından gece yakalandı ve öldürüldü (doğrulanmadı).”

“Ukrayna’nın çeşitli bölgelerinden insanlar, Odessa, Kiev, Kramatorsk, Marioupol, Kharkov ve Dnipro şehrinde eş zamanlı olarak meydana gelen yüksek sesli patlamaları bildiriyor. Bu, ülke genelinde büyük zamanlı patlayıcıların aynı anda çalıştığına benziyor.

ABD istihbarat uçakları Ukrayna üzerinden hava sahasını terk etti.

“Ukrayna üzerindeki hava sahası tamamen kapatıldı. Kiev’e uçan bazı jetlere geri dönme emri verildi. Rusya sınırındaki kameralar bir anda çalışmayı durdurdu. Donbass cumhuriyetleri Ruslardan Ukrayna ordusunun bombardımanına müdahale etmelerini istedi.”

(Putin) Bir dakika önce Ukrayna’nın silahsızlandırılması ve Nazileştirmeden arındırılmasına yönelik askeri operasyonun başlatılması emrini verdi. Ukrayna işgalinin masada olmadığını da sözlerine ekledi.
“İşgalin onların amaçları dahilinde olmadığını söylüyor. Ama Nazisiz-leştirme başka türlü nasıl olur bilemiyoruz.”

Yorumlar