VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR, AMERİKA GÜLÜYOR

Yazar Sergio Delgado – sendika.org  

Uykudaki bir halka saldıran, İsrail ordusu korkaktır. İsrail halkını, hükümetlerine karşı ayaklanmaya, onu zorlamaya çağırıyorum, bütün alçak gönüllülüğümle, dünyayı, bu deliyi durdurmaya çağırıyorum.

“Naçiz sesim ve yüreğimdeki derin sevgi ile Filistinli çocuklar, kadınlar, yaşlılar için yaşam ve sosyal adalet için”  


Venezüellalılar gibi Chavez’in açıklamalarıyla uyum içinde olmalıyız, “İsrail’in, Filistin’e karşı yaptığı bu savaş, şimdiye değin yapılan en büyük barbarlık eylemlerinden biridir. Bu insanlığa karşı bir saldırıdır. Bu barışın ve adaletin tam tersidir. İsrail devleti, nasıl davranıyorsa aynen öyledir: O bir soykırım devletidir. Biz Venezüellalılar, İsrail’in, Filistin’e saldırısını seyretmekten ızdırap ve acı duyuyoruz. Bu kez hedef bir okuldu. Gazze Şeridi’nde bir eğitim kurumunu bombalayarak en az 43 kişiyi öldürdüler.”
Chavez, İsrail hükümetini cezalandırdı ve dünyaya saldırıların durdurulması çağrısında bulundu: “Uykudaki bir halka saldıran, İsrail ordusu korkaktır. İsrail halkını, hükümetlerine karşı ayaklanmaya, onu zorlamaya çağırıyorum, bütün alçak gönüllülüğümle, dünyayı, bu deliyi durdurmaya çağırıyorum.
Chavez, “Eğer dünyada utanç olsaydı, İsrail başbakanı, Amerika Birleşik Devletleri başkanı ile birlikte, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin önünde olurdu. Ah bizleri suçluyorlar. Venezüella kimseye saldırmıyor. Hiç kimseye saldırmadığı halde, bir tanık bile olmadan Mahmud Ahmadinejad’ı soykırım yapmakla suçluyorlar. İsrail’i değil, ülkesini savunan saygın bir lideri, Fidel Castro’yu zorba ve cani olmakla suçluyorlar. Nedir bu dünyadaki kinizm!” 

Chavez, gerçekler için dünyaya bir çağrıda bulunarak, uluslararası hukuka ve yasalara saygı duyulmasını istedi ve “Naçiz sesim ve yüreğimdeki derin sevgi ile Filistinli çocuklar, kadınlar, yaşlılar için yaşam ve sosyal adalet için” diyerek sürdürdü konuşmasını.

Masum halkları bombalıyanları, alçaklar diye nitelendirdi. “Cesur İsrail ordusunun, askerleri ne kadar da korkunç” diyerek alay etti.

Venezüella tarafından bir hava köprüsü oluşturulmaya çalışıldığını belirten Chavez, “burada, bizimle birlikte yaşayan Filistinli bir topluluk var. Onları bütün dünya halklarını sevdiğimiz gibi çok seviyoruz, Yahudileri de seviyoruz. İnşallah, Venezüella’da yaşayan Yahudi toplumu, bu barbarlığa karşı seslerini çıkarırlar, bunu yapmalılar, adil olmalılar, adil olmalıyız” dedi.

Amerika’nın bu kötü senaryoyu önceden hazırladığını biliyoruz 

Chavez, Venezüella’nın “en azından İsrail konsolosunu kovabileceğini” söyledi. Ve başkan, küresel güçlerden bağımsız dünyaya, bir ders vererek bunu yaptı. “Bu kötü parodi: İkiz Kulelerin düşüşüyle birlikte yaratılan önleyici saldırı sendromu kullanılarak ve aynı zamanda İsrail’in de düşmanları olan bütün düşmanlarını, terörist yerine koyarak, yeterince önceden Amerika Birleşik Devletleri’nin hazırladığını biliyoruz. Amerikan imparatorluğunun soykırım eli İsrail’dir. Bu iğrenç oyunun, gelecek perdesi Filistin halkını yok etmekti ve şimdi bunu yapmaktalar. Şimdi terörist grup Filistinli Hamas. Sonraki kim, ABD’nin liderliğinde, aynı strateji kullanılarak hangi halklar yok edilecek?

Amerika ve İsrail için her şey mükemmel bir şekilde sağlandı. Birleşmiş Milletler ne yapıyor? Hiç kimse bu bombaları durdurmuyor. Küresel güç tarafından oluşturulan bu yapıya kimse saygı duymuyor. Siyasi sahneden yok edilmesi gerekirdi. Filistin savaşı insanlığa karşı bir savaştır. Halkları yok etmek için sadece bir bahane. Bu kez Filistin, onun çocukları, onun yaşlıları, onun kadınları, sonra sıra bizlere gelecek. Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail, halklara saygı duymuyorlar. Kendilerinin herkesten çok üstün olduklarını sanıyorlar, bu onların genlerinde var, uyum içinde hareket ediyorlar. Onların planlarının arasında, Avrupa’nın gülümseyen bakışlarının altında, Filistin de toplu bir katliam yapmak var.
[Aporrea’daki İspanyolca orijinalinden Atiye Parılyıldız tarafından Latinbilgi (Sendika.Org) için çevrilmiştir]

Yorumlar