VATAN POSTASI
Yaşamımızı savunmak üzere,duygu,düşünce ve davranış birliğini gerçekleştirmek için varız.

İsrail Doğrulanmamış Gaz Saldırısı iddiaları üzerine Suriye Askeri Tesisine Saldırı Başlattı

0 16

Salı günü, İsrail yine Şam yakınlarındaki Suriye hükümet yerlerine büyük bir saldırıda bulundu ve ayrıca ayrı bir egzersiz yaparak, pek çok analistin Suriye ile isyancıları kışkırtma girişiminde bulunduğu açık olarak kabul edildi. Suriye’deki 7 yıllık uzun savaşın başlamasından bu yana en azından üçüncü kez, İsrail jetleri , kimyasal silahlarla ilgili bir askeri araştırma tesisi olduğuna inanılan Suriye’nin başkenti Jamraya’nın hemen dışındaki bir bölgeye saldırdı .

Jamraya, Suriye Bilimsel Araştırmalar ve Araştırma Merkezi’nin bir şubesi de dahil olmak üzere çok sayıda devlet kurumuyla tanınan bir bölgedir. Bu alan, İsrail’in iki önceden saldırı düzenlediği bir şubeydi – 2013’te bir diğeri de Aralık 2017 başlarında – ama aynı zamanda sivil yerleşim bölgeleri.
Diğer yakın tarihli saldırılarda olduğu gibi, İsrail jetlerinin Lübnan’dan attığı ve Suriye askeri basında yaptığı açıklamada hava savunmalarının içeri girilen füzelerin çoğunu durdurduğu belirtildi ancak daha fazla ayrıntı verilmedi. Ancak teyit edilmemiş uluslararası basında çıkan haberler, Çarşamba sabahı yerel saat 03.44’de İsrail füzelerinin bir veya daha fazlasının Suriye hükümet tesislerinin bir bölümünü etkileyebileceğini gösteriyor.
Reuters tarafından yapılan habere göre, Suriye Ordusu, “Silahlı Kuvvetler genel komutası, tekrarlanan, saldırgan ve hesaplanmamış maceralarının tehlikeli sonuçlarından İsrail’i tamamen sorumlu tutuyor” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.