VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

IŞİD ve Nusra Cephesinden Teröristler Kovalanıyor (video)

HOMS – Hava güçlerimizin desteği ile IŞİD ve Nusra Cephesine karşı operasyonlarında ordu birliklerimiz bugün bu radikal çeteleri yine ciddi kayıplara uğrattı.

Askeri bir kaynak SANA’ya açıklamasında hava güçlerimizin desteği ile Homs İlinin doğusu Tedmur Beldesinin batısında yer alan ve yüksek bir stratejik öneme sahip Heyyal Dağı ekseninde ordu birliklerimizin kontrolleri altındaki bölgeleri genişlettiklerini belirtti.

Kaynak ordu birliklerimizin destekçi güçlerle işbirliği içinde Bayyarat Bölgesinin doğusunda düşen doğalgaz boru hatları valflarının bulunduğu 4 kilometre alanlık bölgeyi IŞİD’ten tamamen temizleyip kontrollerine aldıklarını belirtti.

Ordu birliklerimizin böylece yine yüksek bir stratejik öneme sahip Tedmur Üçgenine daha da yakınlaştığına dikkat çeken kaynak; bunun Tedmur Kenti dahilinde bulunan IŞİD’li radikal teröristlerin kuşatılması ve Tedmur Kentinin terörden kurtarılmasında önemli bir hareket noktası sayıldığını da belirtti. Kaynak Tedmur’da bulunan radikal teröristlerin bölge ahalisinin yanı sıra Antik Palmira Kentinde UNESCO’nun dünya miras listesinde yer alan tarihi eserlere verdikleri hasara işaret etti.

Beyyarat Bölgesinin güney ekseni Heyyal Dağının batı yamaçları yönünde ordu birliklerimizin kaçan IŞİD’li tekfirci çeteleri hava güçlerimizin desteği ile kovalamaya devam ettiklerini belirten askeri kaynak; radikal çetelerin sayı ve araçlarıyla oldukça büyük kayıplar vermeleri ardından ciddi çöküşler yaşadıklarının altını çizdi.

Kaynak ordu birliklerimizin Beyyart Bölgesinin kuzeyinde de uçuş kuleleri bölgesini kontrollerine aldıklarını ifade ederken, operasyonlarda aralarında bariz isimlerin bulunduğu IŞİD’li yüksek sayıda teröristin öldürüldüğünü aktardı. IŞİD’li çetelerin büyük çoğunluğunun etkisiz hale getirilmesi ardından bölgede yüksek sayıda bubi tuzağı ve mayın döşediklerine işaret eden kaynak, ordu birliklerimize tabi bomba imha ekiplerinin bölgede yüzlerce bubi tuzağı ve mayını etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Kaynak IŞİD’İn Cezl Petrol Sahasında bir kısım kuyu ve boru hatlarını ateşe verdiklerini ifade ederken, bölgeden tırmanan dumanların görüldüğünü aktardı.

Kaynak: sana.sy/tr/?p=105890

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı

Gizlilik ve Çerez Politikası