VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

İşçi Kardeşliği Engellenemez

64f66-25c425b0zmir2bsenkromec2bi25c5259f25c325a7ileri2bsonuna2bkadar2bbursa2bi25c5259f25c325a7ilerinin2byan25c425b1nda01İzmir Senkromec işçileri sonuna kadar Bursa işçilerinin yanında


YARIN SAAT 08.00’DE TÜPLÜ ARAÇLAR PARKINDA BULUŞACAĞIZ!
POLİS EĞER DİRENEN KARDEŞLERİMİZE TEK BİR ZORBALIK YAPARSA BURSA’DA TÜM FABRİKALAR DURUR ..UNUTTULAR SANIRIM BİZİ VERİLMEYEN ZAMLA BERABER İŞÇİ KARDEŞİMİZİN TM TARAFINDAN DÖVÜLDÜĞÜ İÇİN BİZ BİZ OLDUK …BURADAN SÖYLÜYORUM POLİS DİRENEN KARDEŞLERİMİZE TEK ZORBALIK YAPARSA HERKES ÜRETMEYİ BIRAKIR BU SAATTEN SONRA ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK…”

Ford Otosan İşçi Kurulu Kararıdır!

Ford Otosan’da mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuz görülmüştür. Bugün gerçekleştirdiğimiz eylemle ilk sonuç almaya başladık. Ford Otosan yönetimi bizlerden, bizim gücümüzden korktu ve üretime ara verildiği kararı açıkladı.

Ancak bu karar bizi geri döndürmeyecek!

Yarın aldığımız eylem kararımızı KÜÇÜK BİR DEĞİŞİKLİKLE UYGULAYACAĞIZ

Tüm işçi arkadaşlar YARIN SAAT 08.00’DE TÜPLÜ ARAÇLAR PARKINDA BULUŞACAĞIZ!

HERKEZ BUGÜN OLDUĞU GİBİ KARARLILIĞINI GÖSTERECEK VE KENDİ İMKANLARI İLE FABRİKAYA GELECEKLER!

33607-mib

FABRİKALAR ARASI KURUL TOPLANDI!!!

(Emek Haber)Büyük direnişimiz devam ederken bir dizi fabrikadan işçi temsilcilerinin biraraya gelmesiyle FABRİKALAR ARASI KURUL toplandı…Toplantıda fabrikalardaki gelişmeler ele alındı. Reno, Tofaş, Coşkunöz ve Mako’daki son durum değerlendirildi.
Direnişin yüz yüze kaldığı sorunlar tartışıldı. Destek ve dayanışmanın önemi vurgulandı.
Valeo ve Delphi gibi fabrikalardaki son hazırlıklar ve sorunlar tartışıldı.

Bu sürecin başarıyla tamamlanmasının birleşik bir tarzda hareket etmeye bağlı olduğu vurgulanarak FABRİKALAR ARASI KURUL’u güçlendirmenin önemine değinildi.. Bunun için öneriler alındı.
Tek tek fabrikalardaki süreçleri güçlendirme çabası ile Kurul arasındaki köprülerin sağlam biçimde kurulmasına çağrı yapıldı.
Son olarak direnişin en sağlam ve geleceğe taşınması, kazanımların korunması amacıyla daha önce konulan “Yeni sendika” fikri üzerinde tartışıldı. Genel olarak Kurula katılan işçi temsilcileri bu konuda hem fikir olurken, bugün için özellikle fabrikalardaki direnişi başarıya ulaştırmanın hayati olduğunu vurguladılar, ama bununla birlikte de önümüzü görebilmek açısından bu yönde de daha elle tutulur adımlar atılması ihtiyacına değindiler.
FABRİKALAR ARASI KURUL tüm direnen işçi arkadaşlara selam gönderirken, zafere olan inancını belirtmektedir.

Fotoğraflar Metal İşçileri Birliği Facebook sayfasından

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı