VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

İNSANLIĞIN UTANÇ GÜNLERİ..

ÇIKARIN BU GÜNLERİ İNSANLIK TARİHİNDEN!..
6-9 AĞUSTOS-1945

ABD’nin 6 Ağustos’ta Japonya’nın HİROŞİMA ve 9 Ağustos’ta NAGAZAKİ kentlerine uçaklardan attığı 2 atom bombası patladıkları anda Hiroşima’da yaklaşık 80 bin kişinin, Nagazaki’de de 74 bin kişinin ölümüne sebep oldu, 100 bin kişi de yaralandı..
Patlamanın yan etkilerinden dolayı, bombaların patladığı andan 1945 yılı sonuna kadar Hiroşima’da 140 bin, Nagazaki’de 90 bin kişi öldü.
Hiroşima’da 150 doktordan 65’i, 1.780 hemşireden 1.654’ü patlama anında hayatını kaybetti;
45 hastaneden 42’si kullanılamaz hale geldi.
O gün emperyalistlerin çıkardığı bir paylaşım kavgası olan İkinci Dünya Savaşı sona erdi, ama atom bombasının etkileri bitmedi.
Sonraki yıllarda atom bombasından kaynaklanan hastalıklar yüzünden binlerce kişi doğal sürecinden çok daha önce yaşamını yitirdi.

Emperyalizm için insan yaşamının hiçbir önemi ve değeri yoktur..Hiroşima ve Nagazaki katliamları,Uzak doğu,Afrika,Latin Amerika ve Orta Doğu’daki insanlık dramları uluslararası finans kapitalin daha çok kazanma,daha çok sömürme ve daha çok vurgun yapma hırsları nedeniyle yaşanmıştır,yaşanmaktadır..
Kapitalizm ve emperyalizm insanlığın gündeminden tamamen düşürülmedikçe bu dramların tekrar tekrar yaşanması kaçınılmazdır…

Güntekin Eke

Yorumlar