VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

IFF İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ 100.GÜNÜNDE

Gebze IFF Fabrikası’nda işten atılan işçiler, Amerikan şirketine karşı 100 gündür Türk bayraklarıyla fabrika önünde direniyor. Anayasal haklarını kararlılıkla savunmaya devam edeceklerini söyleyen işçiler, umutla, kazanacakları günü bekliyor.
Amerikan şirketi IFF’de işten atılan 30 işçinin direnişi 100’üncü gününe girdi. Gebze’de kurulu ABD firması İFF Esanas ve Aroma’da sendikal mücadele, işverenin sendikayı tanımaması nedeniyle işçi kıyımına dönüşmüştü. Tek Gıda-İş Sendikası’nın toplu sözleşme yetkisini tanımamakta ısrar eden İFF işvereni 30 işçiyi işten çıkarmıştı.

Olumsuz hava koşullarına rağmen fabrika önünde 24 saat direniş nöbetini sürdüren işçiler, anayasal haklarını savunmaya devam edeceklerini söyledi. İşsiz kaldıkları için maddi ve manevi sorunlar yaşadıklarını belirten işçiler, birlik ve dayanışma çağrısı yaptı. Tek-Gıda İŞ Sendikası örgütlenme sorumlusu Yunus Durdu ise direnişte kararlılık vurgusu yaptı.

SENDIKAMIZIN BAGLI OLDUGU ULUSLAR ARASI GIDA TARIM TURIZM ISCILERI FEDARASYONU IUF GENEL SEKRETERI SYN MR.RON OSWALT'in AMERIKAN SIRKETI OLAN ,7gündür MÜCADELE VEREN ,IFF İSCILERINE SESLENIŞİ…

Kaynak:http://www.kocaelibarisgazetesi.com/kategori/guncel/haber/iff-iscisinin-direnisi-100-gununde/59326

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı