VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

IE'nin yerini ne alıyor?

0

ie-sonlandc4b1rc4b1ldc4b1
Windows’un blog sayfasında Geçen aylarda, microsoft tarafından ilk olarak 1995 yılında bu yana ınternet explorer için büyük bir duyuru yaptı: yeni tarayıcı “Project Spartan.”Şirketin internet tarayıcısı Internet Explorer’ın kademeli olarak ortadan kaldırılacağını doğrulayan Microsoft pazarlama şefi Chris Capossela,Microsoft’un Explorer yerine  Project Spartan olacağı belirtiliyor. Bu tasarımcılar ve geliştiriciler için temel olarak ne anlama geliyor? IE’in Firefox ve diğer tarayıcılar karşında tutunamayan ve “kademeli olarak sonlandrılacağını” açıklayan windows,”Project Spartan” adlı yeni tarayıcı ile ne gibi yeniliklerle tutunmaya çalışabilecek?

Project Spartan,Microsoft tarafından yeni bir tarayıcı, 22 Ocak 2015’de resmen duyuruldu.
Jason Weber(Grup Program Yöneticisi,İnternet Explorer);”yeni ,Spartan için tasarlanmıştır birlikte çalışabilirlik ile modern web tarihsel olarak Internet Explorer üzerinden geçtik ve şimdi diğer modern tarayıcılar ile aynı biçimlendirme kullanılacak.”dedi.

Explorer tarayıcının, Firefox ve Chrome tarayıcılar karşısında tutunamadı. Explorer tarayıcının yerini alacak olan adı “Project Spartan” ,bu ad ile mi yol alacak yoksa farklı ad ilemi devam denilecek zamanla belli olur.(vatanpostasi.net)

İlk yorumunuzu yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.