VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

HDP Gençlik Meclisi: “İktidar onun “makul genci” olmayan tüm gençlerden adeta intikam almaktadır”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, dün 6 ilde yapılan ev baskınlarında HDP MYK, PM ve Gençlik Meclisi üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

HDP Gençlik Meclisi, dün 6 ilde yapılan ev baskınlarında üyelerinin gözaltına alınmasına tepki göstererek, ”Gözaltılarınız baskı ve zor aygıtlarınız bizi mücadelemizden vazgeçiremeyecektir. Nafile çabalarınıza son verin!” diyerek açıklama yaptı.

Açıklamada, “Halklara, gençlere, kadınlara ve çocuklara tarihin en kirli dönemlerinden biri yaşatılmaktadır. AKP-MHP faşist iktidarı günden güne faşizmin dozunu yükselterek toplumu nefes alamaz hale getirmek istemektedir. Her çıkmazda muhalif kesimler olan; devrimci, demokrat çevrelere saldıran bu örgütlü kötülük; gözaltına alma, kaybetme ve itibarsızlaştırma politikalarını sürdürmektedir. AKP-MHP iktidarı kendinden farklı düşünen herkesi hapsetmektedir. Kürt halkı şahsında halkların tüm değerlerine saldırmakta ve toplumu tek tipleştirmektedir” denildi.

“Gençlik asimile edilmek isteniyor”

“Toplumun en canlı, değiştiren dönüştüren çağı ve kimliği olan “gençlik” toplumsal tüm değerlerden  uzaklaştırılarak asimile edilmek istenmektedir.” denilen açıklamanın tamamı şöyle:

Okul ve iş yerleri başta olmak üzere tüm sosyal alanlarda gençlerin emekleri sistematik bir biçimde sömürülmektedir. Tüm bu sömürü sistemlerinin karşısında duran ve haklı mücadelesinden vazgeçmeyen gençler, faşist iktidarın; kaçırılma, ajanlaştırma, kaybedilme katledilme politikaları ile yüz yüze kalmaktadır. İktidar adeta onun “makul genci” olmayan tüm gençlerden intikam alırcasına faaliyetlerde bulunmaktadır. Hiçbir meşruiyeti kalmayan iktidar ülkeyi çetevari bir biçimde yönetmektedir.

AKP-MHP faşizmi yaşamın tüm alanlarını denetimi altına almak isterken ilk hedefi genç kimlikler
olmaktadır. Tecrit edilen yaşamı kabul etmeyen her genç iktidarın düşman hukuku ile karşı karşıyadır. Dün sabah saatlerinde. (26/01/2021) yapılan siyasi gözaltı operasyonlarıyla aralarında MYK, PM ve HDP Gençlik Meclisi üyelerimizin de bulunduğu bir çok genç gözaltına alınmıştır. Bu Meclis üyelerimize yapılan ilk saldırı değildir, mevcut iktidar, İktidarda kaldığı sürece saldırıları da sürecektir. Terörize etmeyi adeta kendini koruma kalkanı haline getirmektedir.

“Nafile çabalarınıza son verin!”

HDP Gençlik Meclisi olarak belirtiyoruz; Bizler sizin çizdiğiniz kalıp ve sınırların çok ötesinde irade ve güce sahibiz, yaşamın her alanında olduğu gibi demokratik siyaset alanında da var olmaya size karşı mücadele etmeye ve sizi koltuğunuzdan etmeye kararlıyız. Gözaltılarınız baskı ve zor aygıtlarınız bizi mücadelemizden vazgeçiremeyecektir. Nafile çabalarınıza son verin!

Bizler toplumun tüm kesimlerinin insanca yaşamını savunuyoruz. Özgür yaşamı inşa edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Tecridi yok edeceğiz, faşizmi yıkacağız!

Sendika.Org

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı