VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Hasan Şahin:”AKP İKTİDARININ YÜZSÜZ PİŞKİNLERİ!”

Sabah akşam Muratpaşa Belediyesi’ne sataşan malum yayın organının, insanları utanmazca karalayan haberine balıklama atlayan AKP İl Başkanlığı herkesin gözlerini yaşartacak bir açıklama yapmış.

Yolsuzluktan, usulsüzlükten, işe gelmeyip maaş alanlardan bahsetmiş.

Kara Yolları’nın ihale ettiği birkaç yol ve üstgeçit dışında 20 yılda Antalya’ya çivi çakmayan, tarım ve turizm sektörünü kendi kaderine terk eden, Dokuma Fabrikası’ndan Ferro Krom’a, Pil Fabrikası’dan TEDAŞ’a, son olarak da Antalya Limanı’nı Katarlılara satan AKP zihniyeti dönüp önce kendisine baksın!

Yolsuzluğu, yoksulluğu, yasakları bitireceğiz diye iktidara gelip 20 yılda vatandaşı çöpten yemek arar hale getiren, kamusal kaynakları BEŞLİ ÇETE’ye peşkeş çeken, ağzını her açanı hapse tıkayan bir düzenin temsilcileri bizden hiçbir şeyin hesabını soramaz!

Muratpaşa Belediyesi, Belediye Başkanımız Ümit Uysal’ın öncülüğünde halkçı, doğa ve canlı dostu, şeffaf, denetlenebilir, bilgi ve iletişim çağının gerekliliklerini yerine getiren bir belediye olarak vatandaşın takdirini kazanmış, Avrupa’dan, dünyadan ödüller alan bir belediyedir!

Belediyenin bu başarısı asla tesadüf değildir.

Her belediye başkanı, eşyanın doğasına uygun bir şekilde kendi kadrolarıyla çalışır. Hem kendi seçmenine, hem de temsil ettiği ilçedeki bütün vatandaşlara olan sorumluluğunu yerine getirmek için böyle de yapmak zorundadır.

Muratpaşa Belediye Başkanımız da, ilçemize en güzel şekilde hizmet etmek, kamunun kaynaklarını toplum yararına kullanmak için hangi çalışanlarını daha tempolu çalıştıracağına, müdür yapacağına ve en ön safta tutacağına kendisi karar vermiştir ve bu sonuç başarıyı da beraberinde getirmiştir!

Doğal olarak hangi kadrolu müdürlerin de tecrübelerine uygun olarak ilçenin sorunlarıyla ilgili rapor hazırlama hizmetinde çalışacağını da kendi belirlemiştir.

Muratpaşa Belediyesini şikayet etmeyi ve her hafta müfettiş gönderilmesine neden olmayı marifet sayan çıkarcı muktedirler ilçe sorunlarıyla ilgili rapor hazırlama görevi olan müdürleri devamsız ilan etmiş ve bankamatikçi olduklarını iddia etmişlerdir!

Sübjektif, tek yanlı müfettiş raporuna yansıyan bu iddia yargıdadır. Henüz sonuçlanmış bir yargı kararı bulunmamasına rağmen muktedirlerin borazan yayınlarından biri ilçe sorunlarıyla ilgili rapor hazırlama görevi ile çalışmış müdürleri bankamatikçi ilan etmiş, AKP İl Başkanlığı da buna atlamıştır!

HODRİ MEYDAN!

Hizmetleriyle bütün Türkiye’ye örnek olan Muratpaşa Belediyesine hizmet etmiyor deme gülünçlüğü içinde olan, kesinleşmemiş yargıya intikal eden teftiş raporlarından medet umanlara açıklayalım:
Yaklaşık 200 madde halinde inceleme yapılmıştır ve denetimlerde bir tane akçeli sorun ve yolsuzluk bulunamamıştır! Personel işleriyle ilgili dört konuda soruşturmaya izin verilmiştir. Bu konu da yargıya intikal etmiştir.

Muratpaşa Belediyesi kadar yoğun denetlenen bir kurumda sadece bu dört maddenin bulunabilmiş olması (ki bunlar doğru değil) Muratpaşa’nın nasıl şeffaf bir belediye olduğunu gösterir!
Türkiye’yi felakete sürüklediniz, kamu bütçesini yağmalayıp bitirdiniz, Antalya’daki en büyük faaliyetiniz durmadan Muratpaşa Belediyesine müfettiş gönderilmesini sağlamak. Yüzsüz pişkinler sizi halkımızın vicdanına ve Allah’a havale ediyoruz!

HASAN ŞAHİN
CHP MURATPAŞA İLÇE BAŞKANI

Yorumlar