VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Hangi Tv’nin Sahibi Kim Olacak?

0

Star Tv ile ilgili yakın zamanda çeşitli medya sitelerinde,Star Tv’nin satılacağı yazılmış ve “Medya yatırımlarınız ne alemde? Star TV’nin küçüleceği, hatta medyadan çıkmak istediğiniz de söyleniyor” sorusuna da şu Ferit Şahenk yanıtı vermişti:
” Star TV devam eder muhakkak ama şimdi dünya nereye gidiyor ona bakmak lazım. Star TV’nin kendini dönüştürmesi şart. Bütün medya aslında, radyoda da gazetede de. Medyadan çıkmayacağım. Önemli olan içerik. Sizlersiniz yani… Benim kızım artık televizyon seyretmiyor. İstedikleri zaman istedikleri bilgiye her biçimde ulaşıyorlar. Eskiden biz açardık gazeteyi, kocaman bir sütunda, saat 8’de ajans, saat 9’da Görevimiz Tehlike. Aileler buluşurdu Görevimiz Tehlike’yi birlikte seyredelim diye… Bunlar bitti artık. Türkiye’de medyada da bütün arkadaşlarımız, dostlarımız, rekabet edenler bunu görüyorlar uyguluyorlar. Medyada yeni dünya dijitalde kuruluyor. ” ( 1 )

Star Tv ile İlgili Önemli İddia:Cem Uzan

Vatanpostasi.org olarak Star Tv ile ilgili elde ettiğimiz önemli bir iddiayı ilk defa burada okuyacaksınız. İsmini vermek istemeyen önemli kaynakdan edindiğimiz bilgiye göre Cem Uzan’ın Türkiye’ye gelme karşılığında Star Tv’nin sahibi olacağı; Cem Uzan’ın gazetecilerle görüşme halinde olduğu gelen bilgiler arasında. Cem Uzan‘ın gazetecilerden olumlu yanıt aldığı önemli iddialardan biri. Gelişmeler oldukça sizleri bu başlık altında bilgilendireceğiz.

Star Tv Tarihçesi:

Star TV, 1 Mart 1989 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulan, Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalıdır. Tüm Türkiye‘ye yayın yapan ulusal kanal, özellikle dizileri, yarışma programları ve spor yayınlarıyla öne çıkmışdır.

  • Magic Box yayını 1 Mart 1989

Test yayını 7 Mayıs 1990

    • Star 1 yayını 4 Ağustos 1990
    • İnterStar yayını 13 Eylül 1992
    • Star TV yayını 17 Ocak 2002
  • Star TV HD yayını 21 Mayıs 2009

Hangi Şirketler Star Tv’nin Sahibidiydi?

Özal Holding – Ahmet Özal (1989-1992) , Star Medya Grubu – Cem Uzan (1989-2004) , TMSF(Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu)(2004-2005) , Doğan Holding – Aydın Doğan (2004-2005)
2011 Yılından günümüze sahibi (Ferit Şahenk)Doğuş Yayın Grubu’dur.


Kaynaklar:
(1) https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201811051035990591-ferit-sahenk-buradayim-gittigim-yok/

 

İlk yorumunuzu yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.