VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Halkevleri “Okumak Özgürletirir” Kitap Kampanyası Başlattı.


Halkevleri Kuruluşunun 87. yılı dolayısıyla “Okumak Özgürleştirir” başlıklı bir kitap kampanyası başlattı.


Kuruluşunun 87. yıldönümünde insanlığın ortak zenginliği olan edebiyat eserlerini okumayı artırmayı, yazarlarını tanıtmayı, edebiyat konuşulmasını, tartışılmasını teşvik etmeyi hedefleyen bir kampanya, bir “okuma ve paylaşma seferberliği” düzenliyoruz. denildi. Halkevleri’nin kampanyasına Yazarlar ve sanatçılar kitap önerileriyle kampanyaya katılıyor.


87 yıldır binlerce insana okuma yazma öğreten, yüzlerce kitabın yayımlanmasını sağlayan, edebiyat dergileri çıkaran, birçok yazarın, şairin edebiyata adım atmasına vesile olan Halkevleri’nin başlattığı “Okumak özgürleştirir” kampanyası ile “binlerce kitap binlerce insanla buluşacak”.binlerce-kitap-binlerce-insanla-bulusuyor-okumak-ozgurlestirir-456332


15 Ocak’ta başlayacak ve Şubat ayı sonuna kadar devam edecek kampanyada yazar, şair, sanatçı ve akademisyenlerden hayatlarına dokunan, yaşamlarını etkileyen okunmasını önemsedikleri kitaplardan oluşan önerilerini alarak herkesin yararlanabileceği kalıcı bir okuma kılavuzu oluşturacak.


Halkevleri’nin Kampanyasına katılmak isteyenler şimdiye kadar onları en çok etkileyen, en çok sevdikleri kitabı ya da kitapları bağışlayacaklar. Ülkenin dört bir yanında sürecek kitap toplama çalışmaları sonucu okullarda, çeşitli kurum ve yerleşim bölgelerinde kütüphaneler/kitaplıklar kurulacak.


 


 Kampanya sırasında edebiyat günlerinden söyleşilere ve imza günlerine, kitaplarla katılım gösterilecek tiyatro oyunları ve konserlere kadar pek çok etkinlik de düzenleyecek. Yine Halkevleri şubelerinden başlayarak okuma/okur gruplarının oluşumu da teşvik edilecek.

Halkevleri herkesi kampanyaya katılmaya çağırıyor;


“Kuşaklar boyu milyonlarca insan kitaba Halkevi şubelerinin kütüphanelerinde ilk kez dokundu. Dünya edebiyatını ve kendi ülkemizin değerlerini tanıdı.


Bu değerli, yaşayan miras hepimizin.


Şimdi Halkevleri olarak 87. Kuruluş yıldönümümüzde bir kez daha “okuma seferberliği” başlatıyoruz.


Haydi ülkemizin dört bir yanında başlayacak okuma seferberliğine sen de katıl.”


Kampanya sosyal ağ hesaplarından yazar, sanatçı ve akademisyenlerin kitap önerileri video ve yazılı olarak paylaşılıyor .


Kitap bağışı yapmak, kampanyaya katkı sunmak isteyenler sosyal ağ hesaplarından ve Halkevleri şubelerinden iletişim kurabilirler.


Kampanya sosyal ağ hesapları:  • Twitter: https://twitter.com/OOzgurlestirir

  • Facebook: https://www.facebook.com/okumakozgurlestirir/

  • Instagram: https://www.instagram.com/okumakozgurlestirir/

  • YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBL1qfrwF6ioxcnQAznNJhw


 


Yorumlar