VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Halkevleri kütüphaneleri Muzaffer İlhan Erdost kitapları ile buluştu

Halkevleri, yayıncı ve yazar Muzaffer İlhan Erdost’un 12 Eylül 1980 darbe sürecini konu alan kitaplarını şubelerindeki kütüphanelere taşıdı

Kuşaklar boyu okuma yazma seferberliğinin öncüsü olan, insanların kitaba ilk kez dokunmasına vesile olan Halkevleri, Eylül 2020’de gerçekleştiği genel kurulda İlhan İlhan Yayınevi ile “anı kampanyası” örgütleme kararı aldı. Halkevleri, Muzaffer İlhan Erdost’un 12 Eylül 1980 darbe sürecini konu alan kitaplarını şubelerindeki kütüphanelere taşıdı.

25 Şubat 2020’de hayatını kaybeden yayıncı ve yazar Muzaffer İlhan Erdost, Halkevleri’nın farklı yönetim kademelerinde görev almış, özellikle faşizm ve demokrasi tartışmalarına katkı sunmuştu.

Muzaffer İlhan Erdost aynı zamanda Sol Yayınları’nı, kardeşi İlhan Erdost’un ölüm yıldönümü olan 7 Kasım 1980 tarihine atfen, her 7 Kasım’da üniversite öğrencileri ile buluşturmuştu.

Halkevleri katledilişinin 40. yılında İlhan Erdost’u ve Muzaffer İlhan Erdost’u, en çok emek verdiği Dikmen Halkevi’nin anı köşesinde yaşatmaya devam ediyor.

Sendika.Org

Yorumlar