VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

EMPERYALİZMİN MASKESİ BİR KEZ DAHA DÜŞTÜ

Yazar: 19 Mayıs 1919 dan

ABD Başkanı George Bush karşıtlarından oluşan Conservative Voice (Muhafazakar Ses) adlı oluşum, ABD Savunma Bakanı Robert Gates ile yardımcısı Eric Edelman’ın Türkiye’yi düşman olarak gördüğü ve ikilinin PKK’yı desteklediğini öne sürdü.

Grubun internet sitesinde yayınlanan “Gates İran’ı koruyor, Türkiye’ye saldırıyor” başlıklı yazıda ilginç görüşlere yer verildi. Scott Sullivan imzalı yazıda, CIA’in ABD istihbaratının tüm alanlarının kontrolünü eline aldığı bunlardan birinin de Savunma Bakanı Gates’e bağlı olduğu ifade edildi. “İran yanlısı” şeklinde nitelen Gates’in sert bir şekilde eleştirildiği yazıda, “Gates ve yardımcısı Eric Edelman’a göre Türkiye düşman. Gates ve Edelman Türkiye’ye karşı PKK’yı ve İran’ı destekliyor ve Kürtler’in Irak Kürdistan’ı bir fırlatma rampası olarak kullanarak Türkiye’yi bölmesini istiyor” denildi. Gates Dışişleri Bakanı Rice ve ve ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Halilzad’ın İran’ı desteklerken, Türkiye’ye karşı savaş ilan ettikleri ileri sürülen yazıda, “Türkiye kendi kendini korumalı ve Kerkük’ü almalı” ifadelerine yer verildi. Türkiye’ye ayrı zamanda Basra limanın da kontrolünü ele alması önerilen yazıda, bu bölgede İran yanlısı militanların bulunduğu kaydedildi. Basra’yı kontrol edenin Bağdat’ı da kontrol edeceği savunularak, “Gates ve Edelman Basra’nın İran’ın kontrolünü bırakılmasını tercih ediyorlar. Gates ve Edelman, Kürtler ve İran’ın Irak’ı mini devletlere bölmeleri yönündeki çabaları engellemeyecektir” denildi.


Türk askerinin Irak’a girmesi istenilen yazıda, ABD’nin Sünni direnişi kırmak istiyorsa Türk askerlerinin Kerkük ve Basra’ya girmesine yeşil ışık yakması gerektiği savunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı

Gizlilik ve Çerez Politikası