VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Ebrar Karakurt için dayanışma mesajları: “Herkesin özel hayatı kendisine aittir”

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt’un homofobik saldırılarla bazı haber sitelerinde ve Cübbeli Ahmet Hoca tarafından hedef alınmasının ardından Karakurt’a sosyal medya üzerinden çok sayıda destek mesajı geldi.

Voleybolcu Ebrar Karakurt, Instagram hesabından kadın arkadaşıyla bir fotoğrafını paylaştı. Karakurt bu fotoğrafı nedeniyle bazı çevreler tarafından hedef alınınca, sosyal medyadan binlerce destek mesajı paylaşıldı.

Türkiye Kadın Voleybol Takımı’ndan Ebrar Karakurt’un yanında bir kadın arkadaşı ile paylaştığı fotoğrafı hedef alan haberlerde, “Karakurt’un ilişkisini açıkça yaşamasının skandal olduğu” ve “bir bayanla ilişkisini normal bir şeymiş gibi paylaşmasının” ise “Türkiye’deki gençlere kötü örnek olduğu” savunulmuştu. Takvim Gazetesi’nin “Ebrar Karakurt’un hayatının sırrı ifşa oldu” ifadelerini kullandığı haberde, Karakurt’un cinsel yöneliminin kamouyunda “tepki çektiği” iddia edilmişti.

Sonrasında sosyal medyada #EbrarKarakurt etiketi gündem oldu, dayanışma mesajları verildi.

Homofobiye bam, transfobiye güm, patriyarkaya bin tekme! #EbrarKarakurt pic.twitter.com/D3tS0LPTnd— Kadın Savunması (@kadinsavunmasi) August 15, 2021

Ebrar Karakurt da Instagram hesabından paylaştığı hikayesinde Athena müzik grubunun ”Ben Böyleyim” şarkısının paylaşımıyla yaşananlara tepkisini gösterdi.
“Kimseyi ilgilendirmez”

Türkiye Kadın Voleybol Takımı oyuncularının Ebrar Karakurt’a destek verdiği bazı paylaşımları şöyle:

Naz Aydemir Akyol, Ebrar Karakurt’a destek oldu. Akyol “Ne konuşulursa konuşulsun, herkesin bilmesi gereken en önemli şeylerden biri, Ebrar’ın hakkında söylenen hiçbir şeye takılmayacağıdır! O, sadece kendi işini en iyi şekilde yapabilmeye bakar. Gerisi de ne beni, ne sizi, kısacası kimseyi ilgilendirmez!” dedi.

Hande Baladın da Ebrar Karakurt’la dayanışma mesajı yayımladı. Baladın “Hep kendin gibi ol çünkü tanıdığımız Ebrar çok özel, çok güzel” dedi.

Gizem Güreşen de “Kime ne. İsteyen istediği gibi yaşar. Kimseyi ilgilendirmez… Ebrar Karakurt seviyoruz seni” dedi.

Simge Şebnem Aköz de paylaşımında “Benim tek gördüğüm; o güzel kalbinin temizliği ve saflığı” dedi.
Cübbeli Ahmet Hoca’dan hedef gösteren homofobik açıklama

Karakurt’u homofobik saldırıyla hedef alanlardan birisi de Cübbeli Ahmet diye tanınan Ahmet Mahmut Ünlü oldu. Cübbeli’nin sosyal hesabı Twitter’dan yaptığı tweet serisindeki, “İşittiğime göre; Milli takımda oynayan bir voleybolcu lezbiyenliğini teşhir etmiş ve eli klavye tutan birçok kimse bunu müdâfea etmiş, bunca belâ yetmemiş olacak ki artık toplumdaki bazı kimseler yıkıcı bir umûmi belaya davetiye çıkarır hale gelmiş” sözleri sonrası tepkiler artınca Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü de açıklama yaparak Karakurt’un yanında olduğunu belirtti.
“Herkesin özel hayatı kendisine aittir”

Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, voleybolmagazin.com’a yaptığı açıklamada, “Ebrar Karakurt, Türk voleybolunun yetiştirdiği en önemli ve istikbal vaadeden oyuncularından biridir” dedi.

Mumcu, “Sahada cesur, yürekli ve savaşçı ruhu ile oynayan ülkesini ve bayrağını en iyi şekilde temsil etmek için terinin son damlasına kadar akıtan savaşçı sporcudur. Herkesin özel hayatı kendisine aittir. Gerisi lafı güzafdır” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Yorumlar