VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

DSG işçileri kısmi kazanım elde etti

Rixos, Swissotel, Hilton ve Four Seasons gibi oteller ile 3. havalimanının inşaatında görev alan DSG İnşaat, 3. Havalimanı’ndaki işlerin İGA tarafından uzatılmasının yarattığı maliyet artışını gerekçe göstererek 21 Kasım’da konkordato başvurusu yapmıştı. Şirketin 250 kadar işçinin ücretlerini ödememesi üzerine şantiyede işyeri terk etmeme eylemi başlamıştı.

İşçilerin 10 gün süren eyleminin ardından Dev Yapı-İş’in Facebook hesabından yapılan açıklamaya göre, arabuluculuk görüşmesinin ardından üst işveren Istanbul Grand Airport (IGA) işçilerin alacaklarını ödedi. İnşaat-İş Sendikası, IGA’nın işçilerin alacaklarını ödediğini doğrulamakla beraber DSG’nin “O paranın içinde benim de param var” diyerek işçilerin alacaklarına ortak olmaya çalıştığını kaydetti.

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ-SEN) ise işçilerin tamamının ücretlerinin ödenmediğini, ödenen ücretlerin ise işçilerin alacağının gerçek karşılığı olmadığını belirtti.

Sendika.Org

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı