VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

DİSK SENDİKAL HAKLAR VE ÖZGÜRLÜKLER NÖBETİNİ SÜRDÜRÜYOR

0

Yazar sendika.org

 DİSK sendikal hak ve özgürlükler nöbetinin 2. haftasında. DİSK her Çarşamba yaptığı nöbet eyleminde bugün yine “Birliğimiz gücümüzdür-Sessiz kalmayacağız” diyerek sokağa çıktı.

Sendikal hak ve özgürlükler nöbeti
Sendikal hak ve özgürlüklerin ihlaline, DİSK’li yö

DİSK’in nöbet eylemi Ankara’da.
DİSK’in nöbet eylemi Ankara’da.

tutuklanmasına, işçi ve emekçilere yönelik saldırılara karşı DİSK’in başlattığı nöbet eylemi 2. haftasına girdi. Her Çarşamba yapılacak olan sendikal haklar nöbeti bugün Ankara Yüksel Caddesi’nde de tutuldu.

Bugün saat 12.00’da Yüksel Caddesi’nde toplanan DİSK’liler 1 saat boyunca burada nöbet tuttular. Nöbet öncesi basın açıklaması yapan DİSK üyeleri bundan sonra her Çarşamba Ankara’da da bu eylemi gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Basın açıklamasını yapan Genel-İş Çankaya Şube Başkanı Fevzi Çalışkan, 2009 yılı raporunu okudu ve 2010 yılının işçi mücadelelerinin yılı olacağını vurguladı. Sendikal hak ve taleplerinin yerine getirilmesi için verilen mücadelelerin başarıya ulaşacağına dikkat çeken Çalışkan, işçilere ve emekçilere dönük saldırıların son bulmasını istedi.

Nöbet eylemi sırasında söz alan Temel Demirer, bu ülkeye özgürlüğün, barışın ve eşitliğin işçilerle geleceğini belirtti ve işçi direnişlerinin yanında olmak gerektiğini ifade etti. Sendika.Org- Ankara

 

disksendikalhaknobeti_1-2010-01-06

İlk yorumunuzu yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.