VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Çin Dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, Batı Sincan bölgesi ile ilgi açıklama yaptı

Çin Dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, Batı Sincan bölgesindeki insan hakları ihlalleri iddialarının soruşturulması yönünde batılı ülkelerin çağrıları ile ilgili sorulara yanıtında Çin’in bölgedeki Müslümanlara yönelik istismarını reddetti ve çağrıyı yapan Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin soykırım pratiğinde geçmişleri olduğunu ilave etti.

Devamında ABD’nin Teksas eyaletindeki krize dikkat çeken sözcü ;

“Yiyecek veya giyeceğe muhtaç duruma düşmemek, açlık veya donma tehlikesi ile karşılaşmamak, bunlar en gerçek temel insan haklarıdır” .

“Teksas’ta … milyonlarca insan, evde elektriğin ve ısınmanın olmaması gibi korkunç bir durumla karşı karşıya geldi, bir dizi insan bu yüzden hayatını bile kaybetti”,

“Bu, Çin halkına gerçek insan haklarının ne olduğu konusunda daha derin bir takdir sağladı ve bizi Çin’in doğru yolda olduğuna daha güçlü bir şekilde inandırdı. Geleceğimize tamamen güveniyoruz ”dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki acı soğuk Teksas’ta en az 21 kişiyi öldürdü ve eyaletteki dört milyondan fazla insanı elektriksiz bıraktı; 13 milyondan fazla Teksaslı su hizmetlerinde kesinti gördü.

E.Ahmet

Yorumlar