VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

CHAVEZ LATİNAMERİKA HALKLARI İLE KUCAKLAŞIYOR

Bolivya’nın Trinidad kentinde binlerce kişiye hitap eden Venezuela lideri Chavez, kapitalizmi cehenneme giden yol olarak nitelendirdi ve kendilerinin dünyada cenneti kurmak için sosyalizmi takip ettiklerini söyledi.

sol.org.tr den:

Bolivya’nın Trinidad kentinde binlerce kişiye hitap eden Venezuela lideri Chavez, kapitalizmi cehenneme giden yol olarak nitelendirdi ve kendilerinin dünyada cenneti kurmak için sosyalizmi takip ettiklerini söyledi.
Psikolojik üstünlük Chavez’de

Bolivya’nın Trinidad kentinde binlerce kişiye hitap eden Venezuela lideri Chavez, kapitalizmi cehenneme giden yol olarak nitelendirdi ve kendilerinin dünyada cenneti kurmak için sosyalizmi takip ettiklerini söyledi.ABD Başkanı George Bush’la eş zamanlı olarak Güney Amerika turunu sürdüren Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, kapitalizmin cehenneme giden yol olduğunu söyledi: “Doğrudan cehenneme gitmek isteyenler kapitalizmi takip edebilir.”

Pazar günü Bolivya’nın Trinidad kentinde binlerce kişinin katıldığı gösteride “Dünyada cenneti yaratmak isteyen bizler ise sosyalizmi takip edeceğiz” şeklinde konuşan Chavez, ABD’ye karşı dünya çapında bir sosyalist muhalefet hareketi oluşturmak gerektiğini vurguladı.

ABD yönetiminin kendisine ve Bolivya lideri Evo Morales’e yönelik suikast planları yaptığını tekrarlayan Chavez, “imparatorluk karşı saldırıya geçti, başında da imparatorun kendisi var” dedi ve Latin Amerika’nın sosyalist ülkelerinin bu saldırıya karşı mücadele etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Hugo Chavez, dün de Nikaragua’ya sürpriz bir ziyarette bulundu. Chavez’in Managua şehrine geçeceği son anda öğrenildi. Arjantin ve Bolivya’da Bush karşıtı gösterilere katılan Chavez, Nikaragu’da devlet başkanı Daniel Ortega ile görüştü ve ünlü Nikaragualı şair Ruben Dario’nun mezarını ziyaret etti.

“Artık saldırı zamanı”ABD’nin Sovyetler Birliği’nin çözülüşünün ardından son savaşı kazandığını düşünerek kendisini Süpermen ilan ettiğini belirten Venezuela lideri, “Bizler uzun süre direndik, ancak savaş savunmayla kazanılmaz. Artık saldırma zamanı” diye konuştu.

Bolivya ziyareti sırasında Devlet Başkanı Evo Morales’le de enerji ve bankacılık alanlarında bir dizi anlaşmaya imza atan Hugo Chavez, geçen ay sel felaketiyle sarsılan ülkeye verdikleri desteğin altını çizdi.

ABD Başkanı George Bush ise Chavez’ e karşı sessizliğini korumaya devam ediyor. Uruguay ziyareti sırasında düzenlenen bir basın açıklamasında, “Chavez sizin kendi ismini telaffuz etmekten korktuğunuzu söylüyor. Bu doğru mu?” şeklindeki bir soruyu yanıtlamaktan kaçınarak konuyu değiştirmeyi tercih etti.
internethaber.com dan:
Bush’un tura çıkmadan efsanevi Latin lideri Simon Bolivar’a övgü düzmesine nazire yapan Venezüella liderinin ağzından şu sözler döküldü: “Kendisini, Bolivar’ın çocuğu sanıyor! Ne çocuğu olduğunu… Neyse, o sözcüğü burada söyleyemem.”CHAVEZ’DEN BUSH DESTEKÇİLERİNE VERYANSIN

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, “Amerikan imparatorluğunun şefi” George Bush’u destekleyen “vatansız oligarşiler”e veryansın etti.

Bolivya ziyaretini sürdüren Chavez, Trinidad kentinde binlerce kişiye hitaben konuşurken, “Bana ve Venezuela’ya saldıranlar, imparatorluk başkanını alkışlıyor” dedi. Bolivya lideri Evo Morales’in millileştirme politikasına destek veren Chavez, “Bu vatansızlar Bolivya’da doğmuşlar, ama bu kardeş ülkenin ekmeğini bile sevmiyorlar” diye konuştu.

Güney Amerika ziyaretini sürdüren Venezuela lideri Chavez, önceki gün de Buenos Aires’te konuşurken, Bush’u “siyasi mevta” ve “zırdeli” olarak tanımlamıştı.

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı