VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Cerrahpaşa’da direniş çadırı kuruldu

Cerrahpaşa Hastanesi’nde taşeron şirkette çalıştırılan Devrimci Sağlık İş üyesi 11 işçinin işinin gasp edilmesi ve Başhekimliğin de buna sessiz kalması üzerine işçiler direnişe geçti

direncerrah0

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yıllardır taşeron şirketler aracılığıyla çalışan yemekhane işçileri rotasyona uğrayarak gittikleri üniversitenin Beyazıt Kampüsü’nde şirketin ihalesinin sona ermesi üzerine işyerlerine dönmek istedi.

Ancak şirket hiçbir gerekçe göstermeden Devrimci Sağlık İş üyesi 11 işçiye işbaşı yaptırmadı. Hastane yönetimi de şirketin keyfi uygulaması karşısında sessiz kalarak 11 emekçinin işsiz bırakılmasına yol açan bu hukuk dışı uygulamaya ortak oldu.

İşsiz kalan 11 işçi bugün öğlen saatlerinde hastane önünde bir araya geldi. İşçiler işten çıkarılmaların son bulması ve işlerine geri dönme talebiyle bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması öncesinde özel güvenlikçiler eylemi engelleyeceklerini belirtse de açıklamaya hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra SES, TTB, DİSK Enerji-Sen, DİSK Basın-İş, Eğitim Sen üyeleriyle Kocamustafapaşa Dayanışması üyeleri destek verdi.

Basın açıklamasının okunmasının ardından işçiler direniş çadırlarını kurdu. İşlerine geri dönene kadar çadırın hastane önünde olacağını ve direnişlerini sürdüreceklerini belirten işçiler eylemlerine son vererek çadır önünde beklemeye başladı.

Sendika.Org

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı