VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

BÜYÜK FOTOĞRAFA BAKMAK

0 28

Yazar: E.Hüseyin HANÇER

Hatırlıyor musunuz Ukrayna’da Rusya yanlısı bir millet vekili tartışmalı yasalar nedeniyle ayrıca Sosyal Sigortalar Fonu Müdürü de rüşvet ve yolsuzluk yaptığı sadece iddia edilmesine rağmen gençler tarafından çöp konteynırı’na atılmıştı .Elbette bunu doğru bulmuyorum ama Hukuk ve yasalar böyle bir suç işlediği kanıtlanmışsa yargı bunun cezasını vermelidir.

Hatırlıyor musunuz Türk Telekom’un satışını ilk kez Turgut Özal dillendirmiş,Tansu Çiller 1995 yılında Telekom’u özelleştirme kapsamına almış ve özelleştirme sonunda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a nasip olmuş ve Halk Bank’ta yapılan bir tören ile Saudi Oger Başkan Yardımcısı Hariri imzayı çakıp yanlış hatırlamıyor isem % 55 veya 60 hissesini 6,5 milyar dolara satın almıştı.
Hariri 2018 yılına kadar 14 milyar dolar yaklaşık olarak kar elde etmişti.Ama yapılan sözleşmede asla taşınmaz mallar satılamayacak ve sözleşmenin bittiği 2026 yılında aldığı gibi teslim etmek zorunluluğu vardı.Ama böyle olmamış ve Telekom’un 13 taşınmaz varlığını 2013 yılında satınca ortalık karışmış ve konu Meclise taşınmış olsa da bir sonuca ulaşılamamıştı.

Üstelik Telekom’u 6,5 milyara satın alan Hariri bu paranın 5 milyar dolarını da Türk bankalarından kredi kullanarak satın almış ülkemize sağlam bir kazık atarak sonra da ortadan kaybolmuştu.Peki bu kazığı kimler ödeyecekti?

Elbette ki benzine,doğal gaza,suya,aklınıza gelecek ne varsa bize fatura edilerek ödeyecektik tabi ki.

Ya Seka kağıt ,Tekel ne oldu?
Türk sigaraları piyasan çekildi ve ciğerlerimizi Amerikan cigarası nın dumanı dolduruluyor.Gidin de Tokat sigara fabrikasının içler acısı halini bir görün.Seka kapanınca da elbette Kağıt’ı yurt dışından satın alıyoruz değil mi?
Boşuna demiyoruz liberal ekonomi hırsızlıktır diye.

Biz solcuları,sosyalistleri satılık kalemler,hep kafası çalışmayan,memleket düşmanı öcüler gibi göstermişlerdi.Yıllar boyu da bıkmadan bu yalanı sürdürmeye devam edip durdular. .Bizim sadece duvarlara yazı yazan,slogan atan işsiz güçsüz tipler gibi gösterilmişlerdi.Oysa ekonomiye,sağlığa,eğitime,üretmeye kafamız oldukça fazla çalışır.Bir tek kafamız çalmaya ve yalana çalışmaz o kadar.

Eşyayı hep adıyla çağırırız,idam sehpasına da çıkarsalar bu dik duruşumuzdan asla taviz vermeyiz,bundan böyle de hangi şartlar olursa olsun asla taviz vermeyeceğimizi her kes iyi bilmelidir.

Bizler elbette ülkemizi ilgilendiren her konunun soyut parçalarına da bakarız ve somut durumunu da analiz ederiz. Dinleyen dinler, dinlemeyen de yaşayıp görür ona göre değerlendirir.

Ülkemiz son yıllarda yaşadığımız bu coğrafya da adeta sırat köprüsü üzerinden geçmektedir. Dün olduğu gibi bizler,bu gün de Nato’ya karşıyız,Nato ülkelerin özgürlüğünü koruyan milletlerin ittifakı ile oluşmuş bir silahlı gücü değildir.. Nato ABD’nin emrinde ve AB’nin de ittifak ile çıkarlarını koruması için oluşmuş bir emperyalist silahlı güçtür. Şayet üyelerinin güvenliği için oluşturulmuş olsaydı Türkiye’nin hava savunma sistemlerini ihtiyaç duyduğunda.güvenliği için derhal burada konuşlandırmaz mıydı?

Biliyorsunuz incirlik 1954 yılında faaliyete girdi, ABD’nin ülkemizde bir çok üssü var, ayrıca Malatya Kürecik’te de bir Radar istasyonu mevcuttur.Bu Radar üssü nün aynısı da İsrail’de mevcuttur. İsrail de bulunan Radar üssü İran’ın ve Rusya’nın füzelerini kontrol etmektedir. İsrail’in tespit edemediği veya gözden kaçırdığı bu füzeleri ülkemizde Malatya Kürecik’te bulunan Radar üssü tespit etmekte ve İsrail’in ve bir ölçüde de Avrupa’nın güvenliğini sağlamaktadır.

En önemlisi de her ne kadar kısmen taşınmış olsa da maalesef ABD’ye ait 50 adet Nükleer başlıklı füze bulunmakta ve bunu bütün dünya ülkeleri bilmekteler. Düşünsenize ülkemizden kalkan ABD’ye ait bir keşif uçağı o zamanlar, Sovyetler Birliği üzerinde düşürülüyor ve Türkiye Cumhuriyeti bunu tam 3 gün sonra öğreniyor. Günümüzde,ülkemiz içinde bulunan bu nükleer başlıklı füzelerin her biri maalesef Hiroşima’ya atılan Atom bombasının 4 katına haizdir. Bir kıvılcımda meydana gelecek facianın farkında mıyız?

Hedef elbette Rusya ve İran’dır diyebiliriz ama füzeler de bizim ülkemizdedir. Farz edin ki ABD Kıtalar arası bir füzeyi İran’a ya da Rusya’ya yolladı, sizce o ülkenin vuracağı ilk yer neresi olur du? Zira komşularınızın düşman üssü sizin ülkenizde konuşlanmıştır.

Kısaca emperyalist çetelere ev sahipliği yapıyoruz,
acımasızca Orta doğu’yu ateş çemberine çevirip zenginliklerine zenginlik katarlarken geride kan ve göz yaşı bırakıyorlar. Son günlerde ABD ve AB ülkeleri Türkiye’nin satın aldığı S 400 ler ile ilgili yaptırım uygulayacaklarını söylüyorlar, Hani stratejik ortaktık, hani BOP eş başkanımız vardı, ne oldu da ABD hamasi söylemler içine giriverdi?

Nato olmaz İse Türkiye yok mu olacaktı?
Bunlar değil miydi Türk savaş gemisini vuranlar,
bunlar değil miydi Türk askerine çuval geçirenler?
Asıl mesele bize Beka masalı anlatanlardadır. Beka dan Millilikten bahsedenler şunu diyebiliyorlar mı?

’’ Al üslerini ve füzelerini ülkemden çekil git,’’

Bakın bakalım o zaman paçaları tutuşuyor mu, tutuşmuyor mu?
Dik durmak böyle olur, palavra ile değil….

Vatan Postası Youtube ABONE OLmak için Tıklayınız

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et! Oku