VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

BULANCAK’DA FINDIK MİTİNGİ

Yazar sendika.org

BULANCAK DA FINDIK MİTİNGİAKP’nin fındık fiyatları’ndan sonra Fındık-Sen tarafından örgütlenen ve bu yılki ilk büyük tepki mitingi olan ‘Emeğimize ve fındığımıza sahip çıkalım’ mitingi Giresun’un Bulancak ilçesinde yaklaşık 2500 üreticinin katılımıyla yapıldı.

Saat 11.00’dan sonra Bulancak’dan ve çevre il ve ilçelerden gelen üreticiler otogar alanında toplanmaya başladı. Giresun halk tiyatrosunun hazırladığı “Fındık Kurdu AKP” adlı sokak tiyatrosunun sergilenmesiyle başlayan miting; köylerden gelen fındık üreticilerinin konuşmasıyla devam etti.

Provakosyonu Halkevciler engelledi

Konuşmalar devam ederken mitinge katılan GESOB (Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği) Başkanı Ali Kara mitingi provoke etmeye çalıştı. Ufuk Uras’ın mitingde konuşmacı olarak yer almasını bahane eden Kara, basın mensupları önünde “PKK’ya destek olanların mitingine ben katılmam. Askerimi şehit eden teröristlerle birlikte aynı alanda olamam” diye kameralar önünde bağırmaya başladı. Durumu fark eden Halkevciler Ali Kara’ya müdahale ederek “Burada kimseyi teröristlikle suçlayamazsın, bu alanda hep fındık üreticileri var” diyerek Ali Kara’yı miting alanını terk etmesini söylediler. Miting alanından dışarı kovulan Ali Kara’nın provakasyonu sonuçsuz kaldı.

Miting boyunca “AKP halka hesap verecek, Susma sustukça sıra sana gelecek, AKP mezara halk iktidara” sloganları atıldı.

Kürsüden konuşan üreticiler; fındık üreticilerini mağdur eden AKP hükümetinin bakanlarını ve milletvekillerini Karadeniz’e sokmayacaklarını söylediler. Önümüzdeki yerel seçimlerde AKP yi sandığa gömmeye çağıran fındık üreticilerinin konuşmasının ardından Fındık-Sen Genel Başkanı Kutsi YAŞAR ve ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra miting saat 13.00 da sona erdi.
»HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
BULANCAK DA FINDIK MİTİNGİ
Sendika.Org / Giresun

Yorumlar