VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

BTS’den Kritik Rapor

0 90

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası(BTS) : ” 13 Aralık 2018 tarihinde Ankara- Konya seferini yapan YHT ile yol kontrolünden dönen klavuz lokomotifinin aynı hatta seyretmeleri nedeniyle Marşandiz istasyonunda çarpışması sonucu 3’ü tren makinisti 6’sı da yolcu olmak üzere toplam 9 kişi hayatını kaybederken kazada 86 yolcu ise yaralanmıştır. Kaza sonrası sorumlu olarak 3 kurum çalışanı tutuklanmış olup halen tutuklulukları devam etmektedir.

Kazanın yaşanmasının ardından kamuoyuna yapılan açıklamalarda maalesef kazaya neden olarak sadece 3 çalışan gösterilmiş olup gerçek nedenler gizlenmiştir.”

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası(BTS) : “Kazadan sonra olayın oluşumundaki gerçek nedenleri zaman zaman açıklamakla beraber kazadan hemen sonra oluşturulan komisyon tarafından olay tüm yönleri ile geniş olarak incelenmiş ve bir rapor hazırlanmıştır.”

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası(BTS) hazırladığı rapor , bugün (9 Ocak 2019 Çarşamba günü) saat 11.00’de Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası(BTS) Genel Merkezinde yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna açıklandı.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası(BTS) harladığı rapor:

Vatan Postası Youtube ABONE OLmak için Tıklayınız

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et! Oku