VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

Berkin Elvan ölümünün 7. yıldönümünde Anıldı

Gezi direnişine destek eylemleri sırasında polisin fırlattığı gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu yaralanan ve aylarca komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014 günü yaşamını yitiren Berkin Elvan, ölümünün 7. yıldönümünde mezarı başında anıldı

16 Haziran 2013’te Okmeydanı’ndaki Gezi Direnişi’ne destek eylemlerinde polisin hedef alması sonucu başına gaz fişeği isabet eden ve aylarca komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014 günü yaşamını yitiren Berkin Elvan, ölümünün 7. yıldönümünde mezarı başında anıldı. İktidar müdahalesiyle katillerinin yargılanması engellenen Berkin için adalet talebi bir kez daha dile getirildi.

Mezarlık anmasına Elvan ailesi, yakınları, kitle örgütü temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.

Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan?

Oğlunun mezarı başında konuşan Gülsün Elvan, yıllardır sürdürdükleri mücadelede adaleti bulamadıklarını, üstüne üstlük iktidarın hala tehdit savurmaya devam ettiğini belirterek, “Gene bir Gezi yapmayı düşünürlerse hesabını sorduk soracağız da” diyen Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi:

7 yıldır sürdürdüğümüz adalet mücadelesinde, adaleti göremeyeceğimizi anladık. Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz. Geçenlerde yine Gezi’ye değindi. İçerisinde bitmeyen bir yara. Diyor ki, “Gene bir Gezi yapmayı düşünürlerse hesabını sorduk soracağız da.” Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan, 14 yaşında bir çocuk. Vicdanın varsa seni vicdanınla baş başa bırakıyorum. 7 yıldır bu acıyı çektirdin bana.

Yorumlar