VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

ABD kimyasal bahanesiyle Suriye’ye Saldırdı

Suriye’nin İdlib bölgesinde kimyasal saldırı bahanesiyle Amerika Suriye’ye yönelik askeri müdahalede bulunurken, batılı kaynaklar sözkonusu saldırıyla ilgili görüşmelerden bir kaç saat sonra Amerika’nın Suriye’nin Hums eyaletine füze saldırısı düzenlediğini bildirdiler.

AP’nin Amerikalı askeri kaynaklara dayanarak verdiği habere göre, Amerikan güçlerinin Suriye’ye en az 70 güdümlü füze attığı anlaşılıyor.

Bu arada sözkonusu atılan füzelerin neden olduğu can ve mal kaybı hakkında şimdilik her hangi bir bilgi verilmedi.

Sözkonusu füze saldırısı, İdlib’de düzenlenen kimyasal saldırıyla ilgili olarak Amerika’nın Suriye’yi suçlamasının ardından gelirken Suriye ise bu saldırının Şam yönetimi tarafından yapıldığı iddialarını tekzip ediyor ve aksine bu saldırının terörist gruplar tarafından yapıldığını zira son zamanlarda terörist grupların Suriye ordusundan aldığı ağır yenilginin üstünü örtmek için böyle bir saldırıya ve iddiaya başvurduklarını bildirmektedir.

Suriye yönetimi teröristlerin kimyasal maddeleri Türkiye kanalıyla temin ettiklerini bildirmektedir.

Suriye’nin İdlib bölgesinde salı günü düzenlenen kimyasal saldırıda en az 100 kişi ölürken 400 kişi de yaralanmıştı.

Kaynak: http://www.suriyegercekleri.com/2017/04/07/abd-kimyasal-bahanesi-ve-teroristlerin-yenilgilerini-ortbas-etmek-icin-suriyeye-saldirdi/

İlk yorumunuz

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamı