VATAN POSTASI
Yaşamımızı Savunmak Üzere,Duygu,Düşünce ve Davranış Birliğini Gerçekleştirmek İçin Varız.

16. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

0

ALTIN KEDİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDUUlusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışan filmler, yönetmen Serdar Akar’ın başkanlığında, oyuncu Yiğit Özşener, oyuncu Vildan Atasever, görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ve Macar sinema yazarı György Baron’un değerlendirmesi sonucunda belirlendi.
En İyi Ulusal Animasyon dalında ‘Altın Vuruş’ filmi ile Gökalp Gönen ödül alırken; Ulusal Deneysel dalında Serkan Ertekinin ‘Aidiyet’ filmi, Ulusal Belgesel Kategorisinde ise ‘Godesbana’nın yönetmeni Nursena Şimşek ödül aldı.

Üniversite gösterimlerinde yapılan oylama sonucu belirlenen Gençlik Ödülü’nün sahibi ‘Tuhaf Zamanlar’ isimli filmiyle Mehmet Emrah Erkanı oldu.

Ulusal film dalında birincilik ödülünü Gezi’de kaybedilen gençlere adanan ‘Sadakat’ filmiyle İlker Çatak aldı. İkincilik ödülü ‘Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film’ ile Ömer Çapaoğlu ve Serdar Önal, üçüncülük ödülünü ise, yönetmen Umut Güven, mültecilerin durumunu çocukların gözlerinden anlatan ‘Duvarların Arkası’ filmiyle aldı. Uluslararası kategoride birincilik ödülü İkinci Dünya Savaşında parçalanmış bir aileyi anlatan ‘A Long Time Ago in Silesia’ filminin yönetmeni Tomasz Protokowicz’e verildi. Bu dalda ikincilik ödülünü ‘Kozmak’ filmi ile Alireza Salmanpour, üçüncülük ödülünü ise ‘Sormeh’ filmiyle Azadeh Ghochagh aldı.

İlk yorumunuzu yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.